Poraz Fer-pleja na početku drugog dela sezone (VIDEO)

U 14. kolu Prve muške regionalne lige Istok, u derbiju kola Fer-plej je dočekao eki pu Morave iz Vladičinog Hana. Što se neizvesnosti tiče derbi je u potpunosti opravdao očekivanja, a na kraju slavila Morava rezultatom 82:79.

Gosti iz Vladičinog Hana su najevćim delom meča bili u prednosti, a temelj za trijumf su postavili još u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 30:15. Fer-plej je uspeo da anulira minus u koševima do poluvremena, ali je istu grešku sa početka utakmice ponovio u trećoj  četvrtini i ponovo bio prinuđen da juri zaostatak. Bila je domaća ekipa u nekoliko navrata blizu preokreta, a tada je na scenu stupilo iskustvo pojedinih gostujućih igrača koji su svome timu doneli važne bodove.

Fer-plej je zabeležio treći poraz u sezoni i sada se nalazi na deobi drugog mesta na tabeli, upravo sa ekipom Morave koja ima isti skor na tabeli, 11 pobeda i tri poraza. Od ishoda meča najviše je profitirao Radnik iz Surdulice koji se vratio na prvo mesto na tabeli, u 14. kolu Surduličani su službenim rezultatom 20:0 pobedili Jugbasket iz Vranja koji je odustao od takmičenja.

Preostale dve niške ekipe U Prvoj muškoj regionalnoj ligi zabeležile su pobede, Niš je savladao Jablanicu 87:68, a OKK Junior je bio ubedljiv protiv Aktavis akademije 92:56.