Pobeda Naise na startu plej-ofa (VIDEO)

ŽRK Naisa-ŽRK Zaječar 36-24 (18-15)

Rukometašice Naise startovale su pobedom u plej ofu Super lige pošto su u hali “Čair” ubedljivo savladale ekipu Zaječara sa 12 golova razlike.

U većem delu meča domaće rukometašice igrale su po ukusu trenera Svetislava Jovanovića, čvrsto u odbrani, a brzo i raznovrsno u kontrama i polukontrama.

U prvom poluvremenu se Naisa mučila,  napravljen je  veliki broj tehničkih grešaka, a promašeno je i nekoliko zicera. No i pored toga na odmor se otišlo sa 3 gola razlike, 18-15 za Naisu.

U nastavku utakmice izabranice trenera Jovanovića zaigrale su angažovanije, a meč je prelomljen sa četiri uzastopne brze kontre koje je uspešno realizovala kapitenka Marija Filipović, koja je sasvim zasluženo ponela i epitet igrača utakmice. Ona je meč završila sa 8 golova, Katarina Radović je postigla 6, a po 5 puta su se u strelce upisale Katarina Tanasković i Milena Milojević. Standardno dobra na golu je bila Anastasija Čogurić.

U drugom kolu plej ofa Naisa već u sredu  gostuje ekipi Mladosti u Novoj Pazovi.

Niš, hala “Čair”. Gledalaca: 250. Sudije: Boban Blagojević, Branislav Đokić (Jagodina). Sedmerci: Naisa 4(3), Zaječar 7(7). Isključenja: Naisa 2 minuta.

ŽRK Naisa: Čogurić, Veljković 1, Karalić, Zdravković 2, Stefanović 1, Radović 6, Stojanovska 4, T.Petković 2, M.Petković, Ivanović, Pejović 2, Milojević 5, Stamenković, Tanasković 5, Filipović 8.

ŽRK Zaječar: Živić, Milošević 1, Terzić 13, Nikolić 3, Milovanović 1, Šaronjić 4, , Marković, Stevanović, Stanković, Balević, Stamenić 2, Ivanić, Ilić, Redžeplar.