Pavkov doneo bod Nišlijama u Novom Sadu

U prvom meču 14. kola Superlige Srbije Radnički je remizirao sa Vojvodinom u Novom Sadu rezultatom 1:1.

U derbiju gorenjeg dela tabele nije bilo previše uzbuđenja, ali je malobrojna publika na „Karađorđu“ videla dva prelepa pogodka i to u roku od samo dva minuta, od 70. do72., kada je i rešen čitav meč.

Vojvodina je povela u 70. minutu kada je Dušan Jovančić je postigao vrlo lep pogodak sa preko 20 metara. Posle centaršuta Mesarovića povratnu loptu iz šesnaesterca izbacio je Subotić, a Jovančić je maestralno plasirao u donji levi ugao gola Radničkog, na kome je ovog puta stajao Krznarić.

Međutim, vođstvo “lala” trajalo je svega dva minuta.

Milan Pavkov je snažno izveo slobodnjak dosuđen na ivici šesnaesterca posle igranja rukom Veselinovića. Lopta je kroz, čini se loše postavljeni „živi zid“ pronašla put do levog gornjeg ugla gola Emila Rockova koji je bio nemoćan.

Pavkov je tako svojim devetim pogotkom u sezoni doneo bod Nišlijama, a sebe učvrstio na čelu liste strelaca Superlige.

Vojvodina je posle ovog kola pala na četvrto mesto sa 27 bodova, dok je Radnički iz Niša šesti i ima 23 boda. Narednog vikenda u okviru 15. kola Radnički na Čairu dočekuje Napredak.