Partizan slavio na Čairu (VIDEO)

Golovima Uroša Đurđevića i Leonarda fudbaleri Partizana savladali su Radnički u derbi susretu pretposlednjeg 6. kola plej-ofa Superlige sa 3:1 (0:0) i tako napravili možda i ključni korak ka tituli prvaka Srbije. Sa druge strane, Nišlije će pitanje plasmana u kvalifikacije za Ligu Evrope rešavati u poslednjem kolu kada će gostovati Crvenoj zvezdi u Beogradu.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem nije viđen nijedan gol, crno-beli su preko napadačkog tandema Đurđević-Leonardo za kratko vreme“razoružali“ borbene Nišlije i odnele čitav plen u Humsku.

Obe ekipe, svesne važnosti meča, oprezno su otvorile duel, te je na travnatoj podlozi Čaira viđena prava „rovoska“ borba, a za nijansu je opasniji bio Partizan zbog većeg broja igrača sa kojima je napadao u završnoj trećini terena. Situacija koja je u značajnoj meri mogla da utiče na nastavak meča i njegov tok dogodila se u 8. minutu. Nakon duela Radoša Bulatovića i Uroša Đurđevića, napadač crno-belih završio je na zemlji, a prilikom ustajanja glavom je udario štopera Nišlija, koji je pao, ali glavni arbitar meča Zoran Široki ovakav gest nije sankcionisao ni žutim kartonom.

Prvu ozbiljniju priliku imali su crno-beli u 26. minutu posle kornera. Udarac iz ugla sa desne strane izveo je Janković, na drugoj stativi bio najviši je bio štoper Partizana Ćirković, Zogović je već bio savladan, ali je vođstvo gostiju sprečio Bulatović, koji je sa gol linije izbacio loptu.

U 35. minutu Radnički je izveo najlepšu akciju u dotašnjem toku meča. Prelep dupli pas na ivici kaznenog prostora odigrali su Stojanović i Kojić, popularni Caki je poslao odličan centaršut na peterac, a u poslednjem trenutku ispred Jovanovića intervenisao je Vulićević.

Na startu drugog poluvremena Partizan je zaigrao ofanzivnije. U 53. minutu u šansi se našao Leonardo, ali je loše šutirao glavom iz izgledne pozicije u kojoj se našao posle centaršuta Miletića sa leve strane. Odmah u sledećem napadu isti igrač doveo je goste u vođstvo. Perfektan pas po zemlji između dva štopera Radničkog uputio je Janković.lopta je stigla do Partizanovog Brazilca, koji je sa lakoćom zaobišao golmana i postigao vodeći pogodak.

Još uvek „ošamućene“ Nišlije crno-beli su još jednom matirale u narednom napadu i to u 3 poteza. Jevtović je proigrao Leonarda, koji je majstorski glavom pronašao Đurđevića, a ovaj rutinski iz prve lobovao Zogovića i duplirao prednost crno-belih.

Niški fudbaleri bili su u nokdaunu, a gosti iz Humske mogli su i do trećeg pogotka za veoma kratko vreme. Mihajlović je probio po levoj strani, efektno proigrao Leonarda, čiji je udarac završio pored stative.

Pokušavali su igrači Radničkog da se izdignu iz šoka, a u 75. minutu dva puta su zapretili crno-belima. Najpre je šut Mrkića sa 20 metara na putu do gola pogodio jednog igrača, lopta je promenila pravac i završila pored gola, da bi posle kornera Jovanović sa peterca pokušao petom, ali samo do Stevanovića.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 79. minutu. Centaršut Jevtovića završio je na petercu, gde je sjajno reagovao Đurđević i svojim drugim pogotkom zacementirao pobedu svog tima.

Utešni pogodak za Nišlije postigao je Dušan Živković u 85. minutu. Krilo Nišlija otelo je loptu Miletiću i posle prodora pogodio dalji ugao gola Partizana, a lopta se od stative odbila u mrežu. Pokušali su domaći igrači da unesu dramu u finišu, ali su gosti uspešno odbili sve nalete fudbalera Radničkog.

Poslednje kolo na programu je u nedelju 21. maja, Nišlije putuju u Ljutice Bogdana, dok će crno-beli na svom terenu dočekati lučansku Mladost.

RADNIČKI – PARTIZAN 1:3 (0:0)

Stadion: Čair, Niš

Glavni sudija: Zoran Široki (Smederevo)

Žuti kartoni: Tomić (Radnički), Jevtović (Partizan)

Radnički: Bojan Zogović, Radoš Bulatović, Miloš Živković, Miloš Petrović, Nikola Stanković, Marko Tomić, Lazar Arsić, Saša Stojanović (od 66. Pavle Popara), Anid Travančić (od 72. Marko Mrkić), Aleksandar Jovanović (od 77. Dušan Živković), Nemanja Kojić

Partizan: Nemanja Stevanović, Lazar Ćirković, Nikola Milenković, Miroslav Vulićević, Nemanja Miletić, Marko Jevtović, Nebojša Kosović, Marko Janković (od 84. Milan Radin), Nemanja Mihajlović (od 77. Petar Đuričković), Leonardo da Silva Souza, Uroš Đurđević (od 82. Leandro Tavamba)