Odbojkaši Niša posle preokreta pobedili Vojvodinu

Veliko iznenađenje priredili su odbojkaši Niša u okviru 14. kola Superlige, pošto su u Novom Sadu savladali lidera Vojvodinu sa 3:2 (20:25, 14:25, 25:23, 25:21 i 15:8).

Nakon dva dobijena seta, naslućivalo se da će Vojvođani lako slaviti kod kuće, ipak niški tim potrudio se da tako ne bude. Domaći igrači su se opustili nakon vođstva od 2:0, a gosti su to iskoristili. Izabranici Dragana Svetozarevića zaigrali su mnogo bolje i uspeli da izjednače, da bi u petom setu u potpunosti nadigrali favorizovanog protivnika.

Pobeda niškog tim još je veća kada se uzmu u obzir uslovi u kojima je ekipa radila, pošto je hala Čair van upotrebe. Naime ona je prvo bila privrena kovid bolnica, a sada se u njoj radi imunizacija stanovništva protiv korona virusa.

U pobedničkom timu blistao je internacionalac Bardija Sadat, dok su se još istakli Jelić i Mašulović. Kod domaćih bolji od ostalih bili su Kovačević, Mašulović i Simić.

Posle 14. kola Vojvodina je prva sa 33, dok je Niš napredovao i sada je sa 24 boda treći na tabeli.