Niški sport: Pobeda, poraz i remi superligaša

Niški superligaši mogu biti zadovoljni proteklim vikendom. Čast niškog sporta ponovo su odbranile dame i to rukometašice Naise koje su zabeležile pobedu, Radnički je upisao još jedan remi, dok su odbojkaši Niša poraženi.

Odbojaši Niša poraženi su od Crvene Zvezde rezultatom 3:1. Nišlije su se dobro nosile sa liderom Superlige, ali su nažalost uspele da osvoje samo jedan set, dalje od toga nisu mogle. U prvom setu bilo je mnogo preokreta, ali je Niš na kraju uspeo da tu deonicu reši u svoju korist. Vodila se izjenačena borba i u drugom setu, ipak crveno-beli uspeli su da izjednače. Početak trećeg seta nagoveštavao je da Niš može više, ipak Crvena zvezda pokazala je zašto je prva na tabeli vezala je nekoliko važnih poena i došla do prednosti koju do kraja nije ispustila. Slična situacija viđena je i u četvrtom setu, ali izabranici Dragana Svetozarevića nisu mogli do preokreta i izjednačenja, pa je Crvena zvezda slavila. Odvojkaši Niša, sa samo jednom pobedom, ostali su na poslednjem mestu i tako se oprostili od Superlige.  U poslednjem kolu Niš će gostovati Mladom radniku u Požarevcu.

Fudbaleri Radničkog i Voždovca odigrali su nerešeno (0:0) u okviru 23. kola Superliga. Nije bilo mnogo prilika za gol, ipak Radnički je u prvom delu bio konkretniji i bolji rival na terenu. Domaći su prvu priliku imali tek u 56. minutu, a samo par minuta kasnije Radnički je propustio priliku da postigne gol. U nastavku je viđen jedan pogodak domaćih koji je poništen zbog ofsajda.  Nišlijama je ovo deseti remi, a izabranici Radoslava Bataka se sa 28. bodova nalaze na 10. poziciji na tabali, jer još uvek  nije ozvaničena pobeda nad Proleterom. Radnički će u narednom kolu, u petak 25. februara od 16. sati ugostiti ekipu Novog Pazara na Čairu.