Naisa ubedljiva u Skoplju na startu EHF kupa

Rukometašice Naise bile su prilično ubedljive u prvoj utakmici 2.kola EHF kupa i slavile u Skoplju protiv ekipe Čaira sa 41-26 (17-15) i na taj način praktično obezbedile plasman u narednu rundu takmičenja, u 1/16 finala.

Pokazala je ekipa trenera Ljubomira Obradovića da je za klasu bolji rival. Doduše, domaći tim pružio je otpor u prvom poluvremenu, vodio je sa 2-0 i 3-1. U 8 minutu Naisa je golom Srne Sukur povela sa 5-4 i to vođstvo tim iz Niša više nije ispuštao. Pogotovo kada su igračice Naise zaigrale čvrsto u odbrani i iz brzih kontranapada konstantno uvećavale vođstvo. Utakmica je definitivno prelomljena u drugom delu kada je kapitenka Marija Filipović za 4 minuta postigla 4 gola, pa je na semaforu stajalo 28-19 za Naisu.

Šef Stručnog štaba Naise ukazao je šansu svim igračicama i na taj način rasporedio trošenje energije u zgusnutom rasporedu, sreda-subota-sreda.

Mlade igračice su iskoristile šansu i pokazale da na njih itekako može da se računa.  Ivanovića je potvrdila  da je budućnost Naise kada su golmani u pitanju, Sanja Stamenković je bila izuzetno efikasna sa 6 golova,  a u listu strelaca upisala se i Maša Rajković.

Najefikasnija u redovima Naise bila je iskusna kapitenka Marija Filipović sa 10 pogodaka.

Naisu već u sredu, u hali „Čair“ očekuje utakmica 2.kola Super lige Srbije, a revanš meč sa ekipom Čaira na programu je naredne subote u Nišu.

Skopje, SRC Kale. Sudije:Olena Pobedrina, Marina Duplii(Ukrajina). Sedmerci: ŽRK Naisa 4(2), WHC Čair 9(6). Isključenja: ŽRK Naisa 8 minuta, WHC Čair 10 minuta.

ŽRK Naisa:  Petković 5 odbrana, Ivanović 10 odbrana, Mitić 2 odbrane, Tedora Petković 1, Đurović, Radović 1, Stojanovska 3, Teodora Petković 4, Stankovski 2, Stamenković 6, Nikolić 4,  Filipović 10, Rajković 1, Sukur 4, Tasić 4, Gakidova 1.

WHC Čair: Kičevska 12 odbrana, A.Nikolovska 13, M.Nikolovska 4, Rahmani 3, Božinovska 2, Bakić 1, Ramuko 1, Martinovska 1, Redžep 1, Dinarica, Kostadinovska, Ramuko, Sali, Šerif, Misovska.