Naisa hvata zalet za završnicu (VIDEO)

ŽRK Naisa- RK Beograd  33-27 (19-15)

Naisa je ostvarila zacrtano. Stigla je do pobede protiv ekipe Beograda, bez Sanje Stamenković koja se oporavlja od povrede, ali i bez prevelikog trošenja ključnih igračica.

Naisa je u meč ušla nadahnuto i raznovrsnom igrom brzo stigla do 6 golova prednosti, 8-2 u 8.minutu, što se ispostavilo I kao razlika na kraju susreta 33-27.

Jelena Terzić je pokazala svoju snagu, a Jovana Veljković lucidnost u proigravanju pivota.

Lepa i dopadljiva igra je viđena u prvom delu, uz sigurno vođstvo tima iz Niša sa 19-15.

Početkom drugog dela došlo je do opuštanja u domaćem sastavu, tako da ekipa Beograda, u 38.minutu stiže na samo gol zaostatka, 20-21.

U tim trenucima Naisa nije imala ni sreće, jer je u čak pet navrata, umesto mreže, pogođen okvir gola.

Trener Živojin Maksić uzima tajm aut, nakon koga Naisa dodaje gas I stiže do rutinske pobede od 33-27.

Utisak je da je Naisa podigla i fizičku spremu I nivo igre. Kapitenka Olivera Nikolić, koja je proglašena za igračicu utakmice i Milica Mihajlović, bile su  najefikasnije u domaćem timu sa 8, odnosno  7 golova, dok je dojučerašnji bek Naise, Anja Belić bila najefikasnija u gostujućem timu sa 8 golova.

U narednom kolu Naisa gostuje ekipi Železničara i biće jača za jednu od najboljih  igračica ove sezone -Sanju Stamenković.

Niš. Hala Čair. Gledalaca 250.

Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić (Leskovac).

Isključenja: Naisa 4 minuta, Beograd 4 minuta.

Sedmerci:  Naisa 2 (1), Beograd 5 (5).

ŽRK NAISA:  Kosanović 14 odbrana, Ivanović 3 odbrane, Terzić , T.Petković 3, Simonović , Đurović 3, Veljković 3, Dala, Stojanović 2, T.Petković 2, Milošević 1, Mladenović, Nikolić 8, Rajković, Mihajlović 7, Milovanović.

RK BEOGRAD: Mirković 7 odbrana, Stojiljković 2 odbrane, Milivojević 2, Drobnjaković, Nađ 2, Belić 8, Mitrović 1, Lazarević 3, Božinović, Sabo, Novakov 3, Mitrović, Janković 3, Aleksić 1, Prem.