Mladi niški bokseri uspešni na državnom prvenstvu

U Pirotu je od 10. do 13. aprila održano Pojedinačno prvenstvo Srbije u boksu za kadete,juniore i omladince i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

I na ovom takmičenju bokseri niških klubova zabeležili su zapažene rezultate.

Mladi takmičari Boks kluba “Vitez”, okitili su se sa 6 medalja na ovom državnom prvenstvu, i to jednom zlatnom, dve – srebrne i tri – bronzane medalje.

Zlato je osvojila kadetkinja Nikolina Stevanović u kategoriji do 43 kg. Srebra su u Niš doneli omladinci Lazar Arsić i Natalija Gligić, dok su do bronzanih odličja stigli kadeti Strahinja Stanojević i Dimitrije Nešić, kao i omladinac Vasilije Janković.

U BK Vitez posebno žale zbog poraza Lazara Arsića u finalu omladinaca do 56kg. On je, naime, posle dve jake pobede, boksovao finale sa evropskim šampionom iz 2018., Semizom Aličićem. Loše je Arsić počeo taj meč, ali kako je vreme odmicalo preuzimao je inicijativu. I da greškom merioca vremena meč nije trajao 3 puta po 2 minuta, umesto 3 puta po 3 minuta koliko je po pravilniku trebalo, pitanje je da li bi se taj meč okončao na isti način.

I za Boks klub Vukovi 018 ovo prvenstvo je bilo prilično uspešno. Oni su nastupili sa tri takmičara i osvojili isto toliko medalja.
Ognjen Mitrović je opravdao ocekivanja i osvojio prvo mesto i zlatnu medalju, pobedivši u tri meča, i to prva dva prekidima u prvoj rundi, a u trećem finalnom meču ubedljivo je slavio sa 3:0.

Još dva srebra “Vukovim” su doneli Miljan Gaćeša i Miljana Mitić. U klubu ističu da su prezadovoljni njihovim rezultatom jer imaju u vidu da je njima ovo bio prvi nastup u boksu, oboje su zabelezili po jednu pobedu i poraz u finalu.

Na prvenstvu u Pirotu nastupio je i Boks klub Stanković iz Niša, čija je kadetkinja Lara Pešić takođe uspela da se domogne medalje i to srebrne.