KRK 2018: Mega Goga (VIDEO)

Impresivnom dabl-dabl partijom talentovanog centra Goge Bitadzea i skakačkom dominacijom košarkaši Mega Bemaksa savladali su bez većih poteškoća Dinamik u trećem četvrtfinalnom duela Kupa Radivoja Koraća sa 94:79.

Bitadze je od prvog do poslednjeg minuta gospodario reketima u Čairu i sa 17 poena, 11 skokova i indeksom korisnosti 31 bio nerešiva enigma za na ovom meču nedorečenog dorćolskog prvoligaša. Put ka polufinalu Mega je trasirala totalnom kontrolom skoka, budući da su imali 47 skokova, od čega 21 ofanzivni, naspram Dinamikovih 26. Pored Bitadzea, Mega je imala još četvroticu košarkaša sa dvocifrenim učinkom – Čarapić je ubacio 15, Mišković 14, a Rebić i Čančar po 11. U sastavu Dinamika bolji od ostalih bili su Aleksandar Todorović sa 20 i Nemanja Krstić sa 10 ubačenih poena.

Od prvog minuta oba tima poštovale su postulate svoje igre, pa se igrala brza košarka, sa mnogo šuteva, ali sporadičnom efikasnošću. Dok su košarkaši Mege napade uglavnom završavali na obruču, Dinamik je živeo od šuta za 3 i to krilnog centra Todorovića, koji je 3 puta bio precizan van linije 6.75, te je u 6. minutu sastav sa Dorćola vodio 13:9. Nakon tajm-auta Dejana Milojevića, košarkaši u roze dresovima podigli su produktivnost i napadačku efikasnost, te serijom od 9:0 preokrenuli na 18:13, ali je u finišu uvodne deonice ekipa Dinamika preko nadahnutog Vašingtona vratili rezultat u egal, pa je nakon 10 minuta košarke rezultat glasio 18:18.

Do primata u drugoj četvrtini prva je došla ekipa Mege, a kao ključni faktori iskristalisali su se presing po celom terenu koji je uneo pometnju u organizaciju igre Dinamika i centarskog nadmoć talentovanog Gruzijca Bitadzea, koji je dominirao u oba reketa i svu trojicu protivničkih centara uveo u u problem sa ličnim greškama. Sredinom drugog kvartala nakon rampe Bitadzea i trojke Čančara u tranziciji Mega je povela sa +9 (25:26), te je trener dorćolskog sastava Muta Nikolić bio prinuđen na minut odmora. Do kraja prvog poluvremena igrači Mege su pronašli putanju koja ih je vodila do ubedljivih +16 nakon dve četvrtine – 53:37, a najviše zahvaljujući odličnom šuterskom raspoloženju i 7 ubačenih trojki, a posebno su se istakli Vlatko Čančar i Nikola Mišković sa po 2 ubačene.

I na startu trećeg kvartala više od igre imao je abaligaš iz Sremske Mitrovice. Nakon trojki Čančara i Marjanovića već u 22. minutu bilo je +22 (62:39) i bilo je jasno da će nastavak utakmice proteći bez bilo kakve rezultatske neizveonsti. Bekovi Mege igrali su nadahnuto, rastrčano, pogađali su sa svih pozicija, a apsolutno dominantan u reketu bio je Bitadze. Sa druge strane adekvatnog odgovora košarkaša Dinamika nije bilo, koji su ubacili nekoliko trojki, ali odbrana nije ličila ni na šta, pa je bilo nezamislivo istopiti ogromnu prednost protivnika.

Nakon trećeg kvartala izabranici Dejana Milojevića vodili su 79:60, pa je poslednja četvrtina bila čista formalnost. U poslednjih 10 minuta niška publika uživala je u poletnoj igri i atraktivnim potezima mnogobrojnih talenata, a sastav Miroslava Nikolića do kraja meča uspeo je da koliko toliko smanji rezultatski deficit za konačnih 94:79.

Ekipa Mege će u drugom polufinalu Kupa Radivoja Koraća, koje je ne programu u subotu u 21 sat, snage odmeriti sa pobednikom poslednjeg četvrtfinalnog duela Partizan – Zlatibor.

MEGA BEMAKS – DINAMIK 94:79 (18:18, 35:19, 26:23, 15:19)