Mašinac u finišu demolirao Vojvodinu (VIDEO)

Fudbalerke Mašinca ubedljivo su savladale Vojvodinu na svom terenu rezultatom 5:0, u utakmici desetog kola Superlige Srbije. Nišlijke su povele već u drugom minutu, ali su se nakon toga dosta dugo mučile, pa su utakmicu rešile tek u poslednjih deset minuta, kada su postigle čak četiri pogotka i na taj način stigle do sedme prvenstvene pobede.

Mašinac je poveo već u drugo minutu, kada je nakon centaršuta Isidore Vučković sa desne strane, Ramirez glavom smestila loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena beležimo i poništen pogodak domaćih u 28. minutu zbog sumnjive ofsajd pozicije, a u 37. minutu i jedinu izglednu situaciju za gostujuću ekipu, kada se posle prekida stvorila velika gužva u petercu Mašinca, delovalo je kao da će lopta ući u gol, ali se ona na kraju otkotrljala u korner.

I u drugom poluvremenu domaće igračice su tražile način da probiju disciplinovanu odbranu Novosađanki  i dupliraju prednost, ali im to jednostavno nije polazilo za nogom. Delovalo je kao da će rezultat iz drugog minuta ostati na snazi do kraja utakmice, ali je onda usledio pravi blic-krig Mašinca, koji je u poslednjih deset minuta čak četiri puta zatresao mrežu.

Najpre je pogodila Stevanović u 80. minutu preciznim udaracem sa ivice šesnaesterca

Treći gol delo je rezerviste Tamare Marjanović, koja je lepo reagovala na odbitak nakon udarca Kristine Krstić

U 85. minutu u strelce se upisala i kapiten Milica Stanković. Kristina Krstić je izvela korner, lopta je pala pravo na nogu Stankovićeve, koja je volejom šalje u dalji ugao gola Vojvodine

Konačan rezultat u 90. minutu postavila je Marjanović svojim drugim pogotkom, za konačnih Mašinac-Vojvodina 5:0.

Nišlijke će naredni meč takođe igrati na svom terenu, a rival će im biti veliki „dužnik“ iz ove sezone, Crvena zvezda, koja ih je u susretu 4. kola u Beogradu ubedljivo pobedila sa 4:1.

Nakon meča sa Crvenom zvezdom  sledi dvomesečna pauza u Superligi Srbije.

Niš, 14. novembar. Stadion Mašinca. Gledalaca: 70. Sudija: Ivana Čolaković (Boljevac).

Golovi: 1:0 Ramirez 2.- 2:0 Stevanović 80.- 3:0 Marjanović 82.- 4:0 Stanković 85.- 5:0 Marjanović 90.

Žuti kartoni: Ramirez, Krstić, Vilet (Mašinac trejs), Krivokapić (Vojvodina).

MAŠINAC: Stanković, Vučković, M. Stanković (od 88. Mendez ), Smit, Ramirez (od 51. Janković), Krstić (od 88. Ilić), Stevanović (od 84. Vasiljković), Lilić, Pavlović (od 51. Marjanović), Vilet, Đorđević.

VOJVODINA: Đukić, Malijar, Savić, Stojić (od 68. Mijatović), Milošević (od 46. Trbulin), Krivokapić, Petrović (od 86. Dobrijević), Beronja, N. Vuksanović, Trivić, A. Vuksanović.