Na najbolji način fudbalerke Mašinca otvorile su prolećni deo prvenstva Prve lige Srbije za žene. Ubedljivo su trijumfovale u zaostaloj utakmici sa zrenjaninskim Proleterom rezultatom 5:0(2:0).
U duelu lidera i fenjeraša, niške fudbalerke opravdale su ulogu favorita i sigurnom igrom čitavih 90 minuta lako izašle na kraj sa gošćama iz Zrenjanina.
Gošće je načela kapitenka Milena Brajović u 32. minutu, a 5 minuta kasnije prelepim udarcem sa ivice šesnaesterca vođstvo je udvostručila Jovana Ilić.
Na startu dugog poluvremena Brajović je još jednom zatresla mrežu Proletera za 3:0. Četvrti pogodak za „zelene“ delo je Đurđine Milosavljević u 79. minutu, a za konačnih 5:0 najzaslužnija je bila Jovana Ilić. Ona je povukla loptu sa svoje polovine, a onda je sa nekih 20 metara od gola snažno šutirala, lopta je na putu do mreže zakačila gostujuću fudbalerku Katarinu Koljević, prevarila golmana i još jednom završila u mreži.
Iako pobeda nad Proleterom nije neko merilo, ali čini se da niške fudbalerke u nastavak ulaze spremne da odbrane prvo mesto na tabeli i obezbede ekspresni povratak u elitno društvo.
Pre nastavka redovnih kola prvenstva, Mašincu preostaje i zaostali meč sa gradskim rivalom Radničkim 2012, koji je administrativno prebačen iz Druge u Prvu ligu i u narednom periodu će po ubrzanom sistemu morati da odigra sve propuštene utakmice.