Mašinac se pobedom nad Loznicom učvrstio na vrhu (VIDEO)

Fudbalerke Mašinca novom pobedom izdvojile su se na vrhu prvoligaške tabele. U 7. kolu na stadionu na Delijskom Visu pobedile su ekipu Loznice rezultatom 1:0(0:0).

Igrale su Nišlijke dobro, ali su se opet mučile u završnici. Nakon prečke koju je u 10. minutu pogodila Đurđina Milosavljević činilo se da će domaće brzo stići do vođstva. Usledio je i pokušaj Jovane Ilić u 16. minut, ali je za malo bila neprecizna. U 25. minutu i jedini ozbiljniji udarac gošći u okvir gola, sigurna je bila Jelena Petrović. Pri kraju poluvremena još dve obećavajuće akcije domaćih. Prvu je neprecizno završila Bojana Marković, a u drugoj se lopta nakon centaršuta Đurđine Milosavljević prošetala kroz peterac gošći.

U drugom delu Mašinac kreće još konkretnije ka golu Loznice. Sjajnu priliku u 56. minutu propušta Milosavljević. Pritisak domaćih pojačan je od 60. minuta. Ređale su se šanse pred golom Lozničanki. U 63. minutu šut Bojane Marković odbranila je Jana Gudeljević. Nakon kornera glavom je pokušala Jovana Ilić, ali sa linije loptu izbacuje Tadić. Minut kasnije opet je Jovana Ilić bila nasnalažljivija nakon centaršuta, ovoga puta uspela je da prosledi loptu u mrežu, za veliku radost domaćih i vođstvo od 1:0.

Lako su niške fudbalerke čuvale prednost do kraja meča, a Milena Brajović je u finišu propustila sjajnu priliku da duplira prednost Mašinca.

Na kraju peta pobeda niške ekipe u šest odigranih utakmica i sigurno mesto na vrhu tabele.

U narednom kolu Mašinac će gostovati ekipi Karađorđa u Topoli.