Mašinac podelio bodove u derbiju sa Crvenom Zvezdom (VIDEO)

U trećem kolu ženske Superlige, derbi kola u Nišu, odigrale su fudbalerke Mašinca i Crvene Zvezde. Oko 200 gledalaca na tribinama stadiona na Delijskom Visu prisustvovalo je jednoj borbenoj i otvorenoj utakmicui gde su dva rivala sličnog kvaliteta na kraju podelila bodove rezultatom 1:1(0:0).

Gošće iz Beograda bolje su ušle u meč i češće ugrožavale gol. U prvih 20 minuta meča golman Mašinca Vanja Stanković u tri navrata je sjajno reagovala i spasila mrežu domaćih.

Kako je vreme odmicalo izabranice Perice Krstića preuzimale su konce igre u svoje ruke. U dva navrata su ozbiljno ugrozile gol Crvene Zvezde preko kapitena Milice Stanković, da bi se prvo poluvreme završilo kolosalnom šansom Ane Lilić. Ona je neometana iz izgledne pozicije, sa nekih pet metara od gola Crvene Zvezde, šutirala slabijom levom nogom i loptu poslala daleko iznad gola.

Odmah na startu drugog dela igre Ana Lilić se iskupila za svoj promašaj. Sjajnim “teledirigovanim projektilom”, sa udaljenost od 25 metara, smestila je loptu u gornji desni ugao Zvezdinog gola za vođstvo niške ekipe od 1:0.

Radost domaćih nije dugo trajala, već desetak minuta kasnije Crvena Zvezda stiže do izjednačenja. Ana Šćepanović se dugo nameštala za šut, odbrana domaćih je nije ozbiljno shvatila, na kraju je raspalila sa više od 20 metara udaljenosti od gola. Vanja Stanković ovaga puta nije se najbolje postavila i lopta završava u mreži Mašinca. 1:1.

Do kraja utakmice domaće su više napadale i čini se više želele pobedu. U nekoliko navrata posle prekida opasno su ugrožavale gol Crvene Zvezde, a beležimo i lep prodor i loš završni udarac Milice Stanković, ipak, ostalo je 1:1.

Posle tri kola Mašinac je sakupio 7 bodova, a ohrabruje i sve bolja igra niških fudbalerki. Narednog vikenda “zelene” će gostovati ekipi Zemuna.