Loš start fudbalerki Radničkog (VIDEO)

Da će ovo biti još jedna teška sezona za fudbalerke Radničkog videlo se već u prvom kolu kada su na svom terenu pretrpele poraz od Majdanpeka rezultatom 3:5(2:4).

U duelu dva prvoligaša koja su prethodnu sezonu završili u donjem delu tabele trijumfovala je iskusnija ekipa Majdanpeka dok je Radnički, iako dosta podmlađen pružio dobar otpor.

Povele su domaće već u 3. minutu kada je nakon centaršuta Mine Stojanović, Emilija Simić zatresla sopstvenu mrežu.

U naerdnih 30 minuta gošće postižu čak 4 pogotka i okreću rezultat u svoju korist. U 8. minutu Jelena Milenković je iskoristila grešku golmana Kristine Jovanović i poravnala rezultat. Zatim je u 16. minutu i iskusna Emilija Smiljković zatresla mrežu posle još jedne konfuzne obrane niške ekipe. Četiri munuta kasnije prelepim udarcem sa ivice šesnaesterca Milenkovićka još jednom trese mrežu domaćih, a na 4:1 za ekipu Majdanpeka u 33. minuta povisila je Ivana Petrović posle sjajnog prodora i asistencije Jelene Milenković.

U nastavku susreta trener domaćih  Bratislav Petrović uspeo je da podigne i motiviše domaću ekipu koja sledećih 60 minuta uspeva da reši u svoju korist i ublaži poraz.

U 39. minutu Mina Stojanović je efektnim udarcem sa više od 20 metara udaljenosti smanjila prednost gošći na 2:4.

U drugom poluvremenu mlada ekipa Radničkog borila se se svim silama, ali posle trećeg pogotka Jelene Milenković u 78. minutu sve dileme oko pobednika bile su rešene – 5:2 za Majdanpek.

Četiri minuta kasnije nakon bespotrebnog udaranja Mine Stojanović crveni karton dobija Una Miljković iz gostujuće ekipe. To su iskoristile Nišlijke da u finišu utakmice ublaže poraz. Asistenciju Mine Stojanović  u gol je pretvorila rezervista Nina Milić.

Kao glavni problem niške ekipe u posldenje dve sezone, trener Bratislav Petrović vidi u velikom odlivu najboljih igračica za koje klub nije dobi nikakvo obeštećenje, ni finansijsko ni u igračkom kadru.

I pored svega u Radničkom obećavaju da će ekipa iz kola u kolo sazrevati i da će na kraju izboriti opstanak u Prvoj ligi.