Lalatović se opet radovao na Čairu (VIDEO)

U izjednačenom meču na Čairu, ekipa Vojvodine imala je više sreće i slavila je sa 2-1 protiv Radničkog. Golove za Novosađane postigli su Matića i Devetka, dok je jedini gol za Nišlije postigao Stefan Mihajlović.

Prvi je zapretio Radnički u 6.minutu. Sa leve strane ubačena je lopta u šesnaesterac gostiju, Batrović je spustio Haskiću, ovaj opalio po lopti iz prve, ali ostalo je 0-0.

A onda u 8.minutu erupcija oduševljenja na stadionu. Novajlija Dušan Pantelić šutirao je iskosa sa desne strane ka golu Vojvodine: Lopta je išla snažno i pored gola, ali Stefan Mihajlović se bacio i skrenuo je ka mreži nemoćnog Rockova. Mihaljović je malo preterao u radovanju pa je zaradio i žuti karton.

Tečna akcija viđena je i u 13.minutu, a na nabačenu loptu Stefana Đorđevića sa leve strane zamalo je zakasnio mladi reprezentativac Nikola Čumić.

U 18.minutu polušansu je imala i Vojvodina, ali je lopta otišla pored gola. Već u 20. Novosađani su mogli do gola, ali je centarfor gostiju bio prekratak.

Uzvratio je Radnički, Haskić odigrava atraktivno petom, Đorđević centrirao, ali nikoga nije bilo da lepu akciju kruniše pogotkom.

U 33.minutu 1-1. Matić je bio strelac nakon odličnog centaršuta Drinčića sa desne strane.

U drugom poluvremenu prvi su pripretili gosti. Nakon brze kontre Matić je imao stopostotnu šansu, ali je Nikola Petrović uspeo da sačuva svoju mrežu.

A onda u 77.minutu Vojvodina stiže do vođstva. Mladen Devetak šutirao je sa tridesetak metara, a golman Nišlija propisno se obrukao i nespretnom intervencijom samo ulepšao pogodak.

Radnički je nastojao da stigne do izjednačenje, a situaciju je dodatno otežao strelac jedinog gola za Nišlije Stefan Mihajlović koji u 82.minutu dobija drugi žuti karton i Radnički ostaje sa igračem manje.

Nišlije su ipak umalo stigle do izjednačenja u 90.minutu. Protutnjao je po desnoj strani Dušan Knežević, odlično centrirao, a posle udarca glavom Haskića loptu ispred gola izbija Saničanin – ostalo je 1:2.

Sama utakmica je imala i treće poluvreme i to u pauzi između prva dva! Pravi šou priredio je dojučerašnji trener Radničkog Nenad Lalatović.  Najpre odmah nakon prvih 45 minuta rasprave i sa sudijama i sa trenerom Radničkog Kosanovićem, dobija žuti karton, a onda pre samog  početka drugog dela ulazi u verbalni  sukob i sa publikom i sudiji Simoviću nije preostalo ništa drugo nego da ga udalji sa terena.

U narednom kolu Nenad Lalatović neće moći da predvodi svoj tim sa klupe protiv Voždovca, dok  Radnički gostuje novajliji u ligi, ekipi Inđije.