KRK 2023: Crvena zvezda rutinski do trona (VIDEO)

“Žućkova levica” ostaje u istim vitrinama još godinu dana.

Košarkaši Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita u finalu i sigurnom igrom savldali ekipu Mega MIS rezultatom 96:79. Izabranici Duška Ivanovića trijumfovali su treći put zaredom na finalnom turniru i tako osvojili prvi trofej u tekućoj sezoni.

Parirala je talentovana ekipa Mege dve i po četvrtine favorizovanom rivalu, ali su branioci trofeja Kupa demonstrirali da su u ovom momentu kvalitetniji i iskusniji tim po svim relevantnim košarkaškim parametrima.

Najefikasniji u taboru crveno-belih bio je Ognjen Dobrić sa 24 poena, a Nemanja Nedović je dodao 20. Malkolm Kazalon je u taboru Mege postigao 15, a Aleksa Uskoković i Petar Kovačević po 13 poena.

Od prvog mintua igralo se prilično brzo i dinamično. Efikasnost takođe nije izostala, pa je posle pet minuta igre rezultat bio 12:12. Košarkaši Zvezde zadavali su dosta problemi protivniku na ofanzivnom skoku i tako već u prvoj četvrtini došli do nekoliko dodatnih napadačkih poseda.

Parirala je mlada ekipa Mege favorizovanom rivalu do ulaska Nedovića na parket, a beku Crvene zvezde nije trebalo mnogo vremena da pokaže u kakvoj je šuterskoj formi. Pogodio je dve uzastopne trojke, te je do prve osetnije prednosti aktuelni branilac trofeja stigao u sedmom minutu – 22:15. Ali uspeli su nominalni gosti ekspresno da odgovore. Uskoković je odlično dirigovao napadom, Cerovina i Kovačević su ubacili po četiri poena, pa je Mega prvu četvrtinu zaključila serijom 8:0 i prednošću 23:22.

Zaigrali su puleni Duška Ivanovića znatno odgovornije na početku druge četvrtine. Primili su tri, a postigli 15 poena za četiri minuta igre u ovom periodu. U defanzivi su zaključali reket, a u napadu su preko Mitrovića i Petruševa poentirali uglavnom na obruču, pa su prvi put došli do dvocifrene prednosti u 14. minutu – 37:26.

Kontrolisali su u potpunosti crveno-beli zbivanja na parketu čitavu drugu deonicu, sem poslednja dva minuta. Tada se razigrao tandem Uskoković – Kovačević, koji je ubacio poslednjih 11 poena za Megu i sveo deficit svoje ekipe na pristojnih sedam poena minusa na poluvremenu -51:44.

Prva polovina treće četvrtine protekla je u egal borbi. Čuvali su igrači Zvezde prednost stečenu u prvom poluvremenu, ali talentovana ekipa Mege je pokazala veliku dozu žilavosti i nije dopustila iskusnijem protivniku da već u ovoj fazi meča reši pitanje pobednika.

Ali, kako se kraj ovog kvartala približavao kraju puleni Ivanovićevi izabranici su postepeno povećavali prednost i vešto koristili to što njihovi rivali polako ostaju bez goriva. Namestio je Ognjen Dobrić nišan u ovom periodu igre, pogodio tri trojke u ovoj četvrtini te bio najzaslužniji za ozbiljnih +13 Crvene zvezde pred start poslednjih 10 minuta – 78:65.

Stečenu prednost aktuelni branioci trofeja sigurno su čuvali u poslednjem kvartalu. Igrači Mege nisu uspeli ni u jednom momentu da spuste prednost na jednocifrenu tako da je finalni period protekao bez bilo kakvih uzbuđenja. Na kraju, rutinska pobeda crveno-belih, pa će trofej “Žućkova levica” još godinnu dana biti u istim vitrinama – 96:79.

Finalni turnir Kupa Radivoj Korać će se i naredne godine igrati u Nišu, pa će dvorana Čair ponovo ugostiti najbolje srpske ekipe.

CRVENA ZVEZDA – MEGA MIS 96:79(22:23, 29:21, 27:21, 18:14)

Hala Čair, Niš

Crvena zvezda: Vildoza 6, Lazarević 2, Kampaco 2, Mitrović 14, Lazić 3, Martin, Dobrić 24, Ilić 4, Nedović 20, Marković, Petrušev 15, Bentil 6

Mega MIS: Milenković, Branković 14, Đulović, Rudan 4, Uskoković 13, Kazalon 15, Đurišić 7, Kovačević 13, Cerovina 7, Rori 6, Mušikić, Stefanović