Košarkaši Niša deklasirali Borac i osamili se na vrhu (VIDEO)

Niš je pobedio i u drugom velikom derbiju istočne grupe Prve muške regionalne lige. Nakon što je pre dve nedelje slavio protiv Konstantina, u nedelju je deklasirao i ekipu Borca iz Leskovca rezultatom 90:53. Posle devet odigranih kola Niš je tako pobedom protiv direktnog rivala, ostao jedina neporažena ekipa u takmičenju.

Rezultat dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. Ekipa Vlade Đorđevića je 40 minuta dominirala na parketu u napadu, ali posebno u odbrani. Od Borca je u prvoj četvrtini Niš primio samo pet poena, a na poluvremenu je vodio 41:14. Vodeći trojac Niša – Svetozar Stamenković, Milan Surlić i Aleksa Stevanović je i na ovoj utakmici pokazao da poseduje kvalitet za daleko bolje lige od ove koje trenutno igraju.

Razlog za brigu Niš je imao na kraju prve četvrtine kada se povredio Milan Surlić i kada su svi u dvorani pomislili da Borac može da se rezultatski vrati u meč. Međutim, desilo se nešto sasvim suprotno, prednost Niša je i dalje rasla. Na poziciji plejmejkera je zaigrao Mihajlo Stanković, a dobrim delom utakmice prenošenje lopte i organizaciju napada na sebe su preuzimali Aleksa Stevanović i Svetozar Stamenković. Borac je ulazio u sve veću nervozu i na kraju je doživeo više nego ubedljiv poraz.

Najefikasniji pojedinac meča bio je Svetozar Stamenković sa 23 poena, Aleksa Stevanović je postigao 19.

Na žalost, zbog važnosti utakmice stvorila se velika tenzija od samog početka, kako na terenu, tako i na tribinama gde je bilo više stotina navijača oba kluba. Početkom poslednje četvrtine Niš je vodio sa 72:36 i nakon jednog čvrstog faula Đorđa Jovića nad Aleksom Stevanovićem desile su se nemile scene koje mogu da nepravedno bace u senku košarkašku sliku i sjajnu partiju Niša. Jović je nakon faula prešao sportsku granicu svojom reakcijom ka treneru Niša Đorđeviću i sudiji, nakon čega je usledila burna reakcija iz publike, a zatim i odgovor sa klupe leskovačkog tima. Nakon toga se deo navijača zaleteo ka klupi Borca, usledila je gužva na tribinama i koškašnje, a sve je prošlo bez fizičkih incidenata, uz sada već uobičajeno psovanje i vređanje. Ipak, zbog takvog ponašanja obezbeđenje je ispraznilo dvoranu i poslednjih osam minuta se igralo pred praznim tribinama.

Niš nije mogao da proslavi zasluženu pobedu sa svojim navijačima, a još jednom su događaji van terena narušili lepu košarkašku predstavu kakvu publika nema priliku da često vidi na jugoistoku države.

Nakon devet kola Niš je sada jedina neporažena ekipa i drži čvrtso prvo mesto sa dve ubedljive pobede nad najvećim rivalima, Konstantinom i Borcem. Još uvek je rano za bilo kakve prognoze, ali u prvom delu takmičenja Niš je pokazao najviše i zasluženo je na prvom mestu.