Konstantin u niškom derbiju bolji od Fer-pleja (VIDEO)

Niš je dočekao drugoligaški gradski derbi, a Konstantin je kao domaćin prekinuo seriju Fer-pleja od tri uzastopne pobede i u neizvesnom meču slavio je rezultatom 72:71.

Ekipa Marka Cvetkovića je tokom čitavog meča bila u prednosti, ali nije na vreme uspela da prelomi protivnika. Početkom poslednje četvrtine Konstantin je imao i 14 poena viška, ali na kraju meča Fer-plej je bio vrlo blizu pobede. Ipak Konstantin je slavio košem Đorđa Đokića tri sekunde pre kraja meča, nakon čega je uspeo da odbrani poslednji napad.

Utakmicu je obelezio povratak Aleksandra Mladenovića u nišku i srpsku košarku. Iskusni centar u dresu Konstantina odrzao je čas mlađim kolegama dominirajući na obe strane parketa. Meč je završio sa 26 poena, 12 skokova i indeksom uspešnosti od 32. Pored njega dvocifreni u pobedničkoj ekipi bili su još Gudžić, Turbić i Bogdanović sa po 10 poena. U ekipi Ferpleja sjajan je bio Filip Luković koji je 29 indeksnih poena (19 koševa, 7 skokova i 7 ukradenih lopti) sakupio za samo 23 minuta u igri, po 10 poena su dodali još Stojanović i Tešanović.

Pored Cvetkovića na klupi Konstantina bio je i Jovica Antonić, novi sportski direktor niškog tima.

Ovo je tek 3. pobeda Konstantina koji se nalazi u donjem delu tabele. Fer-plej je u nešto boljoj situaciji sa 5 pobeda, ali obe ekipe do kraja sezone očekuje grčevita borba za opstanak.