“Kec u Leskovcu” za Radnički

U drugom kolu Superlige Srbije Radnički iz Niša je kao domaćina na terenu u Leskovcu savladao ekipu TSC-a rezultatom 1:0(0:0).

Strelac jedinog pogotka bio je Andrija Stojanović udarcem sa ivice šesnaesterca u 52. minutu. Nišlije su sasvim zasluženo stigle do prvr pobede u prvenstvu jer su bili opasniji rival u većem delu utakmice. Češće su ugrožavali gol protivnika i propustili su veći broj izglednih prilika.

Gosti iz Bačke Topole najbliži izjednačenju su bili u 60. minutu, kada je prelepi pogodak Banjca poništen zbog prethodnog ofsajda u začetku akcije, što je i naknadnom VAR proverom i potvrđeno.

U finišu su gosti zbog isključenja Radina bili i brojčano slabiji pa je Radničkom bio olakšan put da sačuva sva tri boda.

Četa koju sa klupe predvodi Nikola Drinčić sada u boljem raspoloženju nastavlja borbu u Superligi, a u narednom kolu “gostovaće” imenjaku iz Kragujevca. Obe ekipe zbog sređivanja stadiona igraju kao domaćini u Leskovcu, ali ovog puta su se Kragujevčani odlučili, ipak, da ekipu iz Niša dočekaju na stadionu u Gornjem Milanovcu.