Kalča ubedljivom pobedom nad Crvenom zvezdom obezbedio opstanak (VIDEO)

U dramatčnom meču 17. kola Prve futsal lige Srbije, niški Kalča uspeo je da ostvari željenu pobedu od četiri gola razlike i obezbedi opstanak u ligi, dok će aktuelni šampion Crvena zvezda to probati da ostvari kroz baraž mečeve. Rezultat na ovom meču bio je 8:4(5:2) za Kalču.

Domaćin je furiozno ušao u meč pa je već u 6. minutu vodio sa 3:0, golovima Marka Ilića, Dimitrija Radenkovića i Miloša Stojanovića.

Zvezda nakon toga uspostavlja ravnotežu u igri i golom Luke Blagojevića smanjuje na 3:1.

Tri gola razlike Nišlijama vraća Nemanja Nedeljković u 16. minutu, ali minut kasnije Aleksa Milosavljević opet crveno-bele vraća u igru. Za mirniji odlazak na poluvreme pobrinuo se Marko Ilić svojim drugim pogotkom za 5:2 za Kalču.

Domaćin i u drugi period ulazi silovito, pa već posle minuta igre u nastavku stiže do željene prednosti – 6:2, Nikola Stanković.

Onda je na scenu stupio kapiten Marko Ilić i sa još dva svoja pogotka u 30. minutu čini se obezbeđuje ubedljivu pobedu niškom timu – 8:2.

Međutim gosti iz Beograda se nisu predavali i preko raspoloženih Blagojevića i Milosavljevića smanjuju na 8:4, pa je u poslednjih 3-4 minuta viđena prava drama. Nišlije ipak uspevaju da sačuvaju rezultat i tako anuliraju poraz od 4:1 iz prvog dela sezone od crveno-belih u Beogradu.

Kalča je sada na bezbednom 7. mestu sa 22 osvojena boda, i uoči poslednjeg kola regularnog dela sezone ima tri više od Crvene zvezde i bolji međusobni skor što mu garantuje ostanak u ligi. Crveno-beli će pak kroz baraž sa trećeplasiranom ekipom iz druge lige (Ivanjica ili Jastrebac) pokušati da obezbede status prvoligaša.