Jagodina ipak prejaka za umornu Naisu (VIDEO)

Rukometašice Naise izuzetno zgusnut raspored utakmica okončale su porazom od aktuelnog šampiona, ekipe Jagodine rezultatom 29-20 (15-9).

Utakmica je prelomljena već sredinom prvog poluvremena, kada gostujuće rukometašice prave seriju od 5-0 i stižu do vođstva od 10-4. Ta razlika je ostala na poluvremenu, a do kraja utakmice je samo uvećana.

Aktuelne šampionke tako su pokazale da su u ovom trenutku najbolji tim u Srbiji, a Naisa je mogla da vidi gde se u ovom trenutku nalazi. Trener Svetislav Jovanović čestitao je gošćama na pobedi, ali i svom timu zamerio da u pojedinim momentima nije imao dovoljno hrabrosti.

U redovima Nišlijki najefikasnije su bile Marija Filipović i Jovana Veljković sa po 6 golova.

Kod gošći je bilo više raspoloženih igračica. Tanja Vučković je sjajno dirigovala igrom svog tima, a za igračicu utakmice proglašena je Andrijana Tatar, doskorašnja igračica Naise.

Jagodinu očekuje finalni turnir kupa Srbije, a Naisu predah nakon 4 odigrane utakmice u nedelju dana.

Do kraja prvenstva ostala su četiri kola, a u narednom, za 10 dana, Naisa dočekuje ekipu Voždovca. Nišlijke su treće na tabeli, au plej of plasiraće se najboljih 6 ekipa.

Ekipu trenera Jovanovića početkom marta očekuju i dueli sa ekipom švedskog Kristijanštada u ¼ finalu Čelendž kupa.

Niš, sala OŠ „Dušan Radović“. Gledalaca: 350. Sudije: G.Kovač, S. Milosavljević. Sedmerci: Naisa 7 (4), Jagodina 2 (2). Isključenja: Naisa 8 minuta, Jagodina 6 minuta

ŽRK NAISA: Čogurić, Ivanović, Veljković 6, Ranđelović, Karalić, Zdravković, Stefanović, Radović 2, Stojanovska , T.Petković, M.Petković, Pejović 2, Milojević 2, Stamenković, Tanasković 2, Filipović 6.

ŽORK JAGODINA: Bogdanović, Adžić 3, Bogojević 2, Žižić, Mitrović 5, Sivčev, Nišavić, Tatar 3, Jevtić 2, Jovanović 2, Ašanin 2, Đurašinović, Glišović, Gojković 4, Stepanović 1, Vučković 5.