Idealan start sezone fudbalerki Mašinca se nastavlja (VIDEO)

Đurđina Milosavljević donela nova tri boda

Fudbalerke Mašinca na idealan način otvorile su sezonu u prvoligaškom društvu. One su i treći put trijumfovale u isto toliko prvenstvenih utakmica. Ovog puta na svom terenu bile su bolje od ekipe Železnika 1930 rezultatom 2:0(0:0).

Izabranice Suzane Stanojević od početka su nametnule svoj ritam. Šanse pred golom Železnika ređale su se kao na traci, ali su i olako propuštane. Mlade i poletne igračice niškog tima nisu imale dovoljno koncentracije u završnici pa se na poluvreme, i pored velikog broja izglednih prilika, otišlo bez golova.

Na startu drugog dela Đurđina Milosavljević nekako je uspela da zatrese mrežu gošći i dovede Mašinac u vođstvo. Očekivalo se da će ovaj pogodak skinuti opterećenje sa domaćih napadačica, te da će u nastavku uspešnije koristiti izgledne šanse. Međutim to se nje dogodilo, Nišlijke su nastavile da prosipaju šansu za šansom, pa čak ni najstrožu kaznu nisu uspele da pretvore u gol. Neuspešna je bila Milena Brajović, koja je loptu sa bele tačke poslala visoko preko gola.

Ipak sve nedoumice, ako ih je uopšte bilo, opet je otklonila Đurđina Milosavljević svojim drugim pogotkom u 74. minutu.

Suzana Stanojivić, svesna je da i pored pobeda još uvek ima dosta da se radi sa talentovanom, ali izuzetno mladom, takoreći kadetskom ekipom Mašinca.

Mlada ekipa Mašinca do pobeda ne stiže na lak način, ali to joj omogućava da raste iz meča u meč. Na taj način podiže se i atmosfera u ekipi i jača timski duh, tako da se od mladih Nišlijki očekuju još bolje partije u nastavku sezone.