Futsaleri Srbije deklasirali Ukrajinu (VIDEO)

Golovima Pršića (2), Petrova, Tomića I Rakića Srbija slavila sa 5-2

Futsal reprezentacija Srbije na fantastičan način startovala je u elit rundi kvalifikacije za plasman na Svetsko prvenstvu pošto je u Nišu, u hali “Čair” preslišala selekciju Ukrajine sa 5-2 (2-0). “Orlovi” su odigrali odličan meč, disciplinovano i nadahnuto protiv ne toliko atraktivne, koliko čvrste ekipe Ukrajine. Dvostruki vicešampioni Evrope u Nišu protiv domaće selekcije nisu imali šta da traže. Na poluvremenu srpski futsaleri, nošeni podrškom sa tribina vodili su sa 2-0 golovima Pršića I Petrova.

Delovala je selekcija Srbije izuzetno moćno i u drugom delu i vešto koristila svaku priliku koja bi se ukazala. Svojim drugim golom Pršić je povećao na 3-0, a pobednik je definitivno bio rešen u 30.minutu kada je Tomić povisio na 4-0.  Farenjuk je ubrzo smanjio na 4-1, a Rakić vratio na 4 gola razlike, 5-1. Zaigrali su tada ukrajinci i sa golmanom u polju ali su samo uspeli da ublaže poraz, Srbija-Ukrajina 5-2!

Selektor Goran Ivančić izuzetno je bio zadovoljan nakon utakmice.

Naredni duel selekcija Srbije igra sa Francuskom u nedelju u hali “Čair” u 16.30.