Fudbalerke Radničkog prekinule crnu seriju (VIDEO)

Fudbalerke Radničkog su nakod 7 vezanih poraza uspele da zabeleže pobedu. U 15. kolu Prve lige Srbije na svom terenu uspele su da savladaju “fenjeraša” – ekipu Rada rezultatom 2:0(0:0).

Spletom nesrećnih okolnosti i povreda bitnih igračica, ionako podmlađena i “očerupana” ekipa Radničkog veći deo prvenstva igrala je veoma oslabljena sa smanjenim fondom igračica, pa se to odrazilo i na rezultat. Tako se ekipa našla u praktično bezizlaznoj situaciji što se tiče opstanka u ligi, ali to ne sprečava devojke iz kluba da daju sve od sebe na svakom meču ne bi li ostvarile još koju pobedu i pritom stekle neophodno iskustvo za narednu sezonu.

I u ovaj meč Radnički je ušao bez nekoliko standardnih prvotimki računajući i reprezentativku Minu Stojanović, sigurno lidera ove ekipe.

Posle nešto slabijeg prvog poluvremena u kome su teško dolazile do šansi usledio je nešto bolje drugo poluvreme niških fudbalerki, gde je nakon nekoliko standardnih manevara i zamena pozicija igračicama, trener Bratislav Petrović pronašao pravu kombinaciju za pobedu.

Prebacivanje iskusne i korpulentne Danijele Bošković u sam napad dalo je ruzltata. Ona je u roku od 5 minuta dva puta zatresla mrežu gošći iz Beograda i praktično rešila utakmicu u korist domaćeg tima.

Imale su fudbalerke Radničkog još nekoliko ozbiljnih prilika u drugom delu, ali ostalo je 2:0.

Iako im ova pobeda verovatno neće mnogo značiti u borbi za opstanak, domaće igračice ipak nisu krile zadovoljstvo nakon meča.

Radnički se nakon 15. kola nalazi na 9 mestu sa 16 osvojenih bodova, a u narednom kolu Nišlijke gostuju ekipi Loznice.