Dinamo bolji od Radničkog u Pirotu (VIDEO)

Sa velikim nestrpljenjem su fudbaleri i navijači pirotskog Radničkog čekali meč 5. kola Prve lige Srbije u kojoj su ugostili Dinamo iz Vranja. Očekivali su Piroćanci da će ta utakmica biti prekretnica za nastavak prvenstva i da će se prekinuti neuspešan niz iz prva četiri kola u kojima je osvojen samo jedan bod.

Međutim, desilo se nešto sasvim suprotno, Vranjanci su nastavili sa dobrim igrama ove sezone i ostvarili su četvrtu pobedu u prvenstvu, slavili su rezultatom 5:3.

Već na samom startu utakmice desio se hladan tuš za domaće igrače i navijače, penal za ekipu Dinama. Usledili su protesti igrača Radničkog, još veći sa tribina, ali sudija Novica Anđelovski nije promenio mišljenje. Dinamo je sa bele tačke poveo 1:0 golom Zakarija Surake, internacionalca iz Gane.

Do 23. minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda su gosti udvostručili prednost nakon velike greške u zadnjoj liniji Radničkog. Nju je iskoristio Davor Nedeljković i Dinamo je poveo 2:0.

Četiri minuta kasnije domaći su imali ogromnu šansu da se rezultatski vrate u meč, ali je Željko Dimitrov nije iskoristio.

Da bodovi idu u Vranje moglo se nagovestiti u 37. minutu nakon kontranapada Dinama koji je iskoristio Dušan Mladenović i povećao prednost svoje ekipe na 3:0.

Ipak, uzbuđenjima tu nije bio kraj. U 40. minutu su svi iz Radničkog još jednom ostali u neverici zbog odluke sudije da ne svira jedanaesterac nakon što je lopta pogodila u ruku drugog internacionalca u Vranju, Nigerijca Onomisija Okomajina.

U 44. minutu još jedan šok za Radnički, nakon slobodnog udarca Dušana Stevanovića Dinamo je poveo 4:0.

Minut kasnije je Miloš Spasić izbacio svu frustraciju ekipe Radničkog pod prečku Dinama iz Vranja i smanjio na 4:1 što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Prvih tridesetak minuta drugog poluvremena nisu nagoveštavali da će kraj ipak biti uzbudljiv.

A, onda je u 82. minutu nakon akcije iz kornera do lopte ponovo došao Miloš Spasić i još jednim projektilom smanjio prednost Dinama na 4:2.

Pritisak domaćih je urodio plodom u 88. minutu, a istakao se i internacionalac iz redova Radničkog. Nigerijac Emerun Emeka je smanjio na 4:3 i podstakao nadu publike da mogu do izjednačenja u finišu.

U zaustavnom vremenu do gola ipak stižu gosti nakon drugog gola Davora Nedeljkovića za konačnih 5:3. Ponovo se upiralo prstom u glavnog sudiju zbog treće sporne odluke na meču, sa tribine domaćih su svi u ovoj akciji videli ofsajd.

Nakon osvojena tri boda u Pirotu, Dinamo je usamljen na čelu Prve lige sa 12 bodova, a u narednom kolu dočekuje ekipu Proletera pred svojim navijačima. Radnički iz Pirota je zapao u velike probleme, nakon pet kola se nalazi na 15-om, pretposlednjem mestu na tabeli, sa samo jednim osvojenim bodom. U 6. kolu Prioćanci putuju u Dobanovce gde ih očekuje utakmica protiv Budućnosti.