Deveti poraz Železničara u ARKUS ligi

Rukometaši Železničara pretrpeli su i deveti poraz u Arkus ligi. Bolja od njih očekivano je bila prvoplasirana ekipa Partzizana rezultatom 30:19 (13:9).

Niški rukometaši još jednom su pokazali da krupnim koracima grabe ka nižem rangu takmičenja. Izabranici trenera Miroslava Đorđević dobro su u početku pružili otpor Partizanu, koji nije bio u najjačem sastavu pošto je trener Nenad Makcić odmarao svoje najbolje igrače. Dobar u prvom delu bio je čuvar mreže Darko Stošić, jedan od retkih igrača iz prošle sezone koji je ostao u Železničaru. Upravo je on bio najzaslužniji za malu razliku na poluvremenu.

I u nastavku meča domaći su parirali crno – belima, a u 36. minutu uspeli su da dođu i do -3 (13:16). Ipak to je bilo sve što je mogao mladi tim Železničara. U poslednjih petnaest minuta meč igra domaćina se u potpunosti raspala, što je Partizan iskoristio i upravo tada došao do dvocifrene prednosti.

Partizan je do pobede predvodio Uroš Kojadinović sa 12 golova, kod domaćina se, pored golmana Darka Stošiće, istakao Luka Mladenović koji se osam puta upisao u strelce.

Rukometaši Železničara zabeležili su sve poraze od početka sezone nemaju nijedan bod i nalaze se na poslednjem mestu na tabeli.

U narednom 10. kolu niški rukometaši gostuju Mokroj Gori.