Bezopasni Radnički poražen u Kruševcu

Fudbaleri Radničkog treći meč za redom završavaju bez postignutog pogotka, s tim što su u utakmici 23. kola Superlige u Kruševcu primili dva gola te su tako pretrpeli poraz od 2:0(0:0).

U igri bez puno prilika, prelomni detalj dogodio se u 54. minutu kada je Nikola Andrić pored skrivljenog jedanaesterca dobio i crveni karton. Siguran izvođač najstrože kazne za Napredak bio je Marko Šarić, pa su domaći došli do vođstva od 1:0 imajući i igrača više na terenu.

Međutim samo 11. minuta kasnije Putinčanin nepromišljenim startom na sredini, zarađuje drugi žuti karton i vraća brojčanu ravnotežu na terenu. I kada se činilo da će Nišlije iskoristiti novonastalu situaciju da se vrate u igru, Bastajić je iskoristio nepažnju odbrane Radničkog da uveća prednost Kruševljana na 2:0.

Pokušao je Lalatović i izmenama u poslednjih 20-ak minuta da razbudi svoju ekipu, ali osim par poluprilika Nišlije nisu uspele ozbiljnije da ugroze gol Napretka.

Ovom pobedom Napredak je uspeo da se izjednači po broju bodova sa ekipom iz Niša, koja u narednom kolu dočekuje Vojvodinu na svom Čairu.