Radnički remizirao sa Zvezdom (VIDEO)

U derbiju 17.kola Super lige Srbije u fudbalu, koji je odigran na Čairu, dva prvoplasirana tima odigrala su nerešeno 2-2.

I jedan i drugi tim želeli su do pobede, ali utisak je da je po osvojeni bod zadovoljio apetite i jednih i drugih.

Za Crvenu Zvezdu je utakmica sa Nišlijama bila generalka pred izuzetno važan meč u Napulju, tako da je najbitnije bilo „preživeti“ Čair.

A utakmica između Radničkog i Zvezde jeste bila borbena.

Poveli su crveno-beli već u 6-om minutu, kada se nakon centaršuta Hajdina sa desne strane, od buketa igrača koji su bili u skoku lopta  bukvalno namestila Krstičiću koji postiže svoj prvi ovosezonski prvenstveni gol za Zvezdu.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo, jer su Nišlije izjednačilo na gotovo istovetan način 10-ak minuta kasnije. Sa leve strane loptu je ubacio „mozak“ domaće ekipe Nikola Drinčić. Odbijena lopta stigla je do Haskića koji uspeva rurinski da savlada Borjana.

Krstičićev i Haskićev gol su do tada bila i jedina dva udarca u okvir gola.

U 22 minutu šut je oprobao Simić sa ivice šensaesterca, ali to nije predstavljalo preveliku opasnost po gol Ristića.

A onda je Drinčić još jednom pokazao zašto je bitan „šraf“ u igri Nišlija. Tačno sa centra terena uspeva da prosledi sjajan pas prema Ranđeloviću, a mladi reprezentativac, koristi loptu u prostor i manirom iskusnog strelca, smešta je iza leđa golmana Borjana. 26.minut-2:1 za Radnički, za potpuni rezultatski preokret.

Do odlaska na odmor pokušao je Krstičić da se još jednom upiše u strelce  (33min.), ali je šutirao preko gola…a onda velika šansa za Zvezdu.

Ben je u 35 minutu ubacio loptu sa desne strane, mlađani Hajdin uspeva da šutira, ali Ristić, u padu uspeva nekako da sačuva svoju mrežu.

Početkom drugog poluvremena Zvezda je zaigrala ofanzivnije i preuzela terensku inicijativu, a Radnički koristio priliku da zapreti iz kontre. U takvom odnosu snaga, malo je falilo da Nišlije u 50 minutu povećaju vođstvo.

Sa desne strane nakon slobodnog udarca u skoku je najviši bio Crnomarković koji loptu prebacuje na drugu stativu, ali Bondarenko umesto mreže pogađa stativu.

Nekoliko minuta nakon toga i najbolji strelac Nišlija, Nermin  Haskić  mogao je da postiigne još jedan gol, ali iskosa  sa desne strane slabo šutira.

Kazna za promašaje domaćih stiže u 65 minutu…Nakon jedne ubačene lopte, rezervista Milić glavom spušta za Bena, koji sam, neometan, sa 10-ak metara poravnava rezultat. 2-2 za veliko slavlje na severnoj tribini stadiona „Čair“.

A onda sve do samog finiša utakmice igralo se između dva šesnaesterca. Da su želeli nešto više od remija, potvrđuju najpre Drinčić u 89 minutu kada sjajno izvodi slobodan udarac sa leve strane, ali je Borjan na visini zadatka, a onda i Crvena Zvezda ima šansu, ali je Milić neprecizan tako da rezultat na semaforu ostaje 2-2.

Za igrača utakmice navijači Radničkog proglasili su Nermina Haskića, koji je postigao svoj 8-i gol u prvenstvu i na listi strelaca u tekućem šampionatu učvrstio se na drugom mestu

Radnički je remijem sa Zvezdom, nastavio svoj niz bez oraza još od susreta drugog kola i utakmice upravo sa  Zvezdom. Nišlije su  na drugom  mestu na tabeli sa 38 bodova, dok je Zvezda prva sa 47 bodova.

U narednom kolu, 1. decembra, Radnički gostuje Dinamu iz Vranja, a Zvezda nakon utakmice sa Napolijem u Ligi šampiona dočekuje Voždovac.