Radnički nastavio sjajan niz rezultata i u Lučanima

Fudbaleri Radničkog nastavili su sjajan niz. U 11.kolu Super lige Srbije kao gosti, fudbaleri Radničkog savladali su Mladost u Lučanima minimalnim rezultatom 1-0 i u Niš doneli sva tri boda!

Strateg Nišlija Nenad Lalatović pribojavao se ovog gostovanja i sa pravom je utakmicu u Lučanima nazvao najtežom ove jeseni na strani. Utakmica je bila borbena, ali je malo falilo da bude završena bez golova. Da ne bude tako pobronuli se su se Nikola Stanković i Nermin Haskić. Prvi u ulozi asistenta, a  drugi u ulozi golgetera.

Igrao se 88.minut kada je levi bek Nišlija sjajno centrirao,  a Haskić glavom sa 7-8 metara matirao golmana Lučanaca. Dovoljno za novu pobedu i veliko slavlje ekipe iz Niša.

Ekipa Nenada Lalatovića tako se učvrstila u vrhu tabele, odmah iza Zvezde,a  na deobi drugog mesta sa Partizanom. Radnički sada, nakon 11 odigranih kola ima 24 boda. Sledi prvenstvena pauza zbog obaveza reprezentacije u Ligi nacija, a 20.oktobra Nišlije na Čairu dočekuju ekipu Zemuna.

MLADOST – RADNIČKI 0:1 (0:0)

Lučani, 6. oktobra.

Sudija: Ilija Brdar.

Strelac: 0:1 Haskić 88.

Žuti kartoni: Odita, Radivojević (Mladost), Pankov, Todorovski (Radnički). Crveni karton: Tumbasević (Mladost) u 90. minutu.

MLADOST: Rosić, Andrić, Jovanović (od 64. Dimić), Markoski (od 72. Pavlović), Milošević, Odita, Pejović, Pešić, Radivojević, Sinđić, Tumbasević.

RADNIČKI: Ristić, Pankov, Crnomarković, Todorovski, Stanković, Bondarenko, Drinčić, Noma (od 46. Stojanović), Grbić (od 54. Babić), Ranđelović (od 77. Mrkić), Haskić.