Radnički ispustio pobedu u derbiju sa Partizanom (VIDEO)

U derbiju 10. kola Superlige Srbije na niškom Čairu viđen je uzbudljiv i kvalitetan meč između Radničkog i Partizana, koji je na kraju završen bez pobednika rezultatom 2:2(1:0)

Meč u kome se vodila borba za drugo mesto na tabeli, obe ekipe su dočekale u dobroj formi i očekivala se žestoka borba – tako je i bilo. Pred oko 6 hiljada gledalaca na Čairu pravdu je delio trunutno možda i najbolji sudija na svetu Milorad Mažić.

Utakmica je počela minutom ćutanja za za malog Dušana Todorovića koji je preminuo u bolnici u Barseloni. Četvorogodišnji dečak, oko čije borbe za život se okupila cela nacija, navijao je za Partizan, a idol mu je bio defanzivac crno-belih Nemanja R. Miletić.

Prvu priliku na utakmici u 3. minutu propustio je Radnički, tačnije Lazar Ranđelović, koji je posle odličnog prodora po levoj strani izbacio iz igre upravo Nemanju R. Miletića, stuštio se ka golu Partizana oštro šutirao, ali Stojković je dobro intervenisao.

Tri minuta kasnije šansa i na drugoj strani. Kombinacija dva crnogorska reprezentativca, Janković je pronašao Šćekića u petercu Nišlija, ali je ovaj šutirao pored gola.

Usledio je onda period čvrste i disciplinovane igre na sredini terena bez većih prilika za gol, a onda u 35. minutu brilijantna akcija domaćeg tima za vođstvo od 1:0. Stojanović je idealno centrirao sa desne strane, sjajno je to pratio Haskić i glavom sproveo loptu u mrežu.

Dva minuta kasnije beležimo i veliku gužvu u kaznenom prostoru Radničkog i jednu spornu situaciju. Prvo je Rikardo glavom šutirao ka golu Nišlija, Ristić je sjajno intervenisao i kratko odbio loptu, na nju je natrčao Zakarić koji iz blizine pogađa okvir gola Radničkog. Lopta se opet odbila do igrača Partizana, ovog puta Jankovića, koji u padu šutira, Pankov je pokušao da interveniše glavom, međutim nije uspeo da zahvati loptu koja ga onda pogađa u ruku. Igrači Partizana opkolili su Mažića tražeći jedanaesterac, ali sudija iz Vrbasa nije delio njihovo mišljenje pa je igra nastavljena.

U 38. minutu pokušao je raspoloženi Ranđelović i udarcem iz daljine, ali Stojković se nije dao iznenaditi.

Minut pre kraja prvog dela Rikardo je uputio centaršut ka Zakariću koji se našao u dobroj prilici, ali i nedozvoljenoj poziciji.

Već na startu drugog dela šok za sve koji vole crno-bele. Nemnja G. Miletić se okliznu kao poslednji igrač odbrane Partizana, a loptu upućenu njemu preuzeo je Lazar Ranđelović. Istrčao je do gola Partizana i nesebično uposlio kapitena Sašu Stojanovića kome nije bilo teško da duplira prednost Radničkog na 2:0.

Zaigrao je Partizan  tada ofanzivnije. Mirković je u igru uveo još jednog napadača, Nemanju Nikolića, umesto Saše Zdjelara, dok se domaćin opredelio za kontranapade.

U 55. minutu Ristić je uz malo poteškoća uspeo da ukroti udarac Nikolića sa nekih 20 metara.

Dva minuta kasnije na drugoj strani šut je oprobao i Drinčić iz slobodog udarca, ali nedovoljno dobro da se savlada Stojković .

Nastavio je Partizan da napada, ali bez izglednijih šansi za gol, a u međuvremenu Lalatović je izvršio sve tri izmene pa su umesto Ranđelovića, Haskića i Grbića redom ušli Mrkić, Mitrović i Stanisavljević. Iako je u dosadašnjem delu prvenstva strateg Radničkog pogađao sa izmenama, ovoga puta one su poremetile igru domaćeg tima pre svega u odbrani.

U 79. minutu Stanisavljević je oklevao da izbaci loptu napred, oduzeo mu je Urošević, prosledio do Jankovića, ovaj do Nikolića koji je snažnim udarcem sa ivice šesnaesterca zabija u mrežu nemoćnog Ristića.

Kako su krenuli sa centra fudbaleri Radničkog odmah su stvorili dobru priliku za gol. Posle centaršuta Mrkića sa leve strane Mitrović je ima šansu, šutirao je glavom, ali pored gola.

Rasplamsala se tada bitka na terenu i smenjivale su se šanse na obe strane. U 82. minutu pokušao je Janković iz skoro bezizlazne pozicije, ali šutirao je pravo u Ristića.

Minut kasnije Mrkić je na drugoj strani lepo zalomio Markovića i snažno šutirao, ali Stojković je još jednom bio dobro postavljen.

U 85. minutu Pantić je uputio dubinsku loptu pred gol Partizana, Mrkić nije ispratio štopera Nemanju R. Miletića koji se ubacio iz drugog plana i našao oči u oči sa golmanom Radničkog. Reagovao je u maniru rasnog napadača, lako savladao Borivoja Ristića, poravnao rezultat na 2:2 i gol posvetio tragično preminulom Dušanu Todoroviću.

Ubrzo postiže Radnički još jedan pogodak. Posle centaršuta Mrkića, Mitrović glavom zakucava loptu u mrežu Partizana.  Velika radost na Čairu prekinuta je, jer gol nije priznat zbog nedozvoljen pozicije u kojoj se našao napadač Nišlija.

Poslednju priliku za Partizan imao je Pantić u 88. minutu kada je sjajno šutirao sa 20-tak metara, ali golman Ristić još jednom je bio na visini zadatka.

Radnički je zapretio još dva puta u nadoknadi vremena. Prvo je Stanisavljević iz slobodnog udarca, šutirao precizno, ali i nedovoljno snažno pa je Stojković lako intervenisao. Na kraju se Caki Stojanović posle dodavanja Mrkića našo u izglednoj poziciji u srcu šesnaesterca gostiju, ali previše je oklevao pa je njegov šut izblokiran. Ostalo je 2:2.

Da su ove dve ekipe podjednakog kvaliteta pored ovog duela potrđuje i stanje na tabeli, na kojoj se Radnički i Partizan nalaze na deobi drugog mesta sa identičnim skorom 21 bod , 6 pobeda, 3 remija i 1 poraz, a Nišlije su u prednosti zbog bolje gol razlike. U narednom kolu Partizan dočekuje ekipu Voždovca dok će Radnički u Lučane na megdan Mladosti.

RADNIČKI-PARTIZAN 2:2 (1:0)

Niš, 30. septembra

stadion Čair

Sudija: Milorad Mažić.

Strelci: 1:0 Haskić 35.- 2:0 Stojanović 47.- 2:1 Nikolić 79. 2:2 N.R. Miletić 85.

Žuti kartoni: Crnomarković, Grbić, Drinčić (Radnički), Marković, N.R. Miletić, Janković (Partizan).

RADNIČKI: Ristić, Bondarenko, Crnomarković, Drinčić, Grbić (Stanisavljević), Haskić (Mitrović), Pankov, Ranđelović (Mrkić), Stanković, Stojanović, Todorovski.

PARTIZAN: Stojković, Janković, Marković, N.R. Miletić, N.G. Miletić (Urošević), Pantić, Šćekić, Valijente, Zakarić, Zdjelar (Nikolić), Rikardo.