Pobeda Radničkog pred praznim tribinama (VIDEO)

U 26. kolu Superlige, odigranom bez prisustva gledalaca, na Čairu je Radnički savladao šabačku Mačvu rezultatom 3:1(1:1).

Po hladnom i kišovitom vremenu pred avetinjski praznim tribinama viđena je jedna solidna fudbalska predstava. Domaći tim je više napadao, stvarao šanse, ali do pobede nije stigao baš tako lako.

Posle nekoliko propuštenih prilika fudbaleri Radničkog u 19. minutu dolaze do vođstva. Posle kornera sa desne strane najviši u petercu gostiju bio je štoper Lazar Đorđević i poslao loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije posle velike greške odbrane Radničkog, Gigić se iznenada našao u prilici za gol, šutirao je, ali golman Ristić dobro je intervenisao. Međutim lopta se odbila do igrača Mačve Filipa Božića koji snažnim i preciznim udarcem, sa više od 20 metara udaljenosti, smešta loptu u mrežu domaćina za izjednačenje.

Fudbalere Radničko presekao je ovaj pogodak, ali su se trudili da i dalje atakuju ka golu Mačve. U 33. minutu stižu i do jedanaesterca, posle faula Tošića nada Čumićem. Prekršaj je evidentno postojao, ali čini se van kaznenog prostora. Najstrožu kaznu izveo je sam Nikola Čumić, ali njegov udarac golman Mačve Miloš Gordić uspeo je da zaustavi.

U nastavku beležimo i veliku priliku za Subotića. Šutirao je glavom, svega par metara od gola Mačve, ali je Gordić još jednom sjajno intervenisao.

Pred kraj prvog dela igre napadač gostiju Petar Gigić, iako je već imao žuti karton iz prvog minuta igre zbog koškanja sa Stevanovićem, još jednim nepromišljenim potezom, odnosno pravom košarkaškom “blokadom”, zaradio je i drugi žutu karton, tako da su gosti čitavo drugo poluvreme igrali sa igračem manje.

To su igrači Radničkog iskoristili već na isteku 50. minuta, kada se i drugi štoper Nikola Stevanović upisao u strelce. Opet posle kornera sa desne strane koji je izveo Letić, loptu je Zahvatio Lazar Đorđević glavom, golman gostiju uspeo je da odbrani taj udarac, ali na pravom mestu se našao Stevanović i odbijenu loptu smestio u mrežu – za novo vođstvo Radničkog.

Držao je Radnički sve konce igre u svojim rukama povremeno napadajući, a da se mirno uđe u završnicu potrudio se Nikola Čumić koji se iskupio za promašeni penal. U 75. minutu promešao je odbranu Mačve i posle sjajnog solo prodora postavio konačnih 3:1.

Do kraja beležimo još po jednu priliku na obe strane. Prvo je u 88. minut Jovanović posle udarca glavom pružio šansu golmanu Nišlija Ristiću da se istakne, a onda se u poslednjim trenutcima utakmice na drugoj strani propisno obrukao Kojić, kada se našao sam pred gostujućim golmanom, ali toliko je traljavo šutirao da je čak uspeo i da se povredi.

Posle ove pobede Radnički se nalazi na 6. mestu superligaške tabele sa 42 osvojena boda. Posle ovog kola i uvođenja vanrednog stanja zbog pandemije virusa, došlo je i do suspenzije svih sportskih takmičenja pa i same Superlige. O eventualnom nastavaku i načinu zaršetka ove sezone do daljnjeg ne možemo ni nagađati.