Piroćanci pregrmeli i gostovanje na Bubnju – primili gol, ali opet pobedili (VIDEO)

Radnički Pirot nastavio je seriju sjajnih rezultata.  Jete prekinut neverovatni niz od šest utakmica bez primljenog gola, ali ono što je važnije Piroćanci su ostvarili sedmu vezanu pobedu i to na teškom gostovanju Caru Konstantinu.

Pirotski beli su sjajno otvorili meč  i poveli već u 9. minutu, kada je posle slobodnog udarca sa desne strane u šesnaestercu najviši bio Bojan Dojkić.

U nastavku prvog dela domaćin je krenuo odlučnije pa je posle nekoliko opasnih akcija uspeo i da izjednači. Igrao se 23. minut kada je iskusni Milan Nikolić pronaša Petra Mitića iza leđa odbrane Radničkog, on se za trenutak spetljao, ali je uspeo ipak da loptu pošalje u mrežu iza istrčalog golmana Stamenkovića.

Do kraja poluvremena igralo se borbeno i vrlo žustro, ali bez većih prilika za postizanje golova. Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu, ali kako je vreme odmicalo domaći igrači nisu više mogli da pariraju  Piroćancima, koji su sve više pruzimali inicijativu, pa u 75. minutu opet dolaze do vođstva – strelac je bio Miloš Spasić.

Fudbaleri ekipe sa Bubnja nisu imali snage za više, pa je Radnicki do kraja mogao i do ubedljivije pobede. Ipak ostalo je 2:1 za pirotske fudbalere koji su se sa nova tri boda učvrstili na drugom mestu srpskoligaške tabele.

Posle niza sjajnih rezultata ekipa Radničkog je pokazala da najozbiljnije pretenduje da se ekspresno vrati u Prvu ligu.

Duel sa Piroćancima umnogome je opredelio sudbinu ekipe sa Bubnja u ovoj sezoni. Pobedom su mogli da se umešaju u borbu za sam vrh tabele, ovako ….

U narednom kolu Piroćanci će na svom stadionu dočekati ekipu Zaplanjca iz Gadžinog Hana, dok će Car Konstantin na gostovanju u Popovcu odmeriti snage sa ekipom Budućnosti.