KRK 2020: Dinamični FMP (VIDEO)

Iako su veći deo prvog poluvremena bili ravnopravni takmac, košarkaši Dinamika nisu uspeli da izbegnu ubedljiv poraz, pa je fizički i visinski dominantniji FMP ubedljivo slavio i tako postao treći polufinalista Kupa Radivoja Koraća za 2020. godinu.

Publika u Čairu prvi put je na delu videla novajlije u dresu tima iz Železnika Filipa Čovića i Ognjena Kuzmića, koji će kako na Kupu, tako i u nastavku sezone biti uticajni šrafovi u rotaciji trenera Vladimira Jovanovića.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Stefan Pot sa 14, te Okben Ulubaj sa 12 poena. Nominalne goste u poenterskom smislu predvodili su Miloš Glišić, koji je bio nepogrešiv (8/8) iz igre i meč završio sa 17 poena, a pratio ga je mladi slovenački košarkaš Gregor Glas sa 14.

Ljubitelji košarke u niškom hramu sportova u uvodnom kvartalu videli su ujednačenu igru. Popularni “panteri” koristili su atletsku nadmoć i mišićnu bekova Radanova i Pota, koji su postigli većinu poena FMP-a u uvodnim minutima, dok su na drugom kraju terena Dorćolci odlično “vrteli” pik’en’rol i tako držali rezultat u egal.

Prva četvrtina bila je izuzetno efikasna, a nakon 10 minuta košarke na semaforu je stajalo 23:21 za FMP.

I na startu druge deonice Dinamik je bio ravnopravan rival, ali je bilo evidentno da će nedostatak centimetara u reketu biti problem za Dorćolce. Đorđević i Kuzmić bili su nerešiva enigma za odbranu rivala, pa je u 15. minutu utakmice sastav iz Železnika prvi put došao do dvocifrenog viška – 37:26.

No, imao je i prvoligaš sa Dorćola u svojim redovima raspoložene igrače. Glas spolja, te Glišić iz reketa parirali su favorizovanom rivalu, te razlika do kraja poluvremena nije dodatno narasla – 48:38.

Uvodni minuti drugog poluvremena prodefilovali su u igri koš za koš, a odnos snaga na parketu niškog hrama sportova bio je ujednačen. Prelomni momenti meča dogodili su se sredinom i krajem treće deonice kada je ekipa Vladimira Jovanovića u potpunosti preuzela kontrolu nad zbivanjima na terenu, iz minuta u minut povećavala prednost i posle 30 minuta košarke imala velikih +22 (74:52).

Poslednjih 10 minuta bili su NBA rečnikom rečeno “garbage time”. Obojica trenera šansu su ukazali igračima koji prve tri deonice nisu proveli mnogo vremena na parketu, a intenzitet odbrane je “splasnuo”, pa su gledaoci videli i par lepih poteza na obe strane.

I četvrti kvartal u poenterskom smislu bio je isti kao i prethodna tri, jako efikasan, te je abaligaš iz Železnika na kraju slavio sa 98:73.

Protivnik FMP-a u polufinalu biće bolji iz duela Partizan – Borac.

FMP: Rit 11, Čović 7, Uskoković 8, Pecarski 9, Jeremić, Pot 14, Radanov 8, Šešlija 4, Ulubaj 12, Kuzmić 8, S. Đorđević 10, Momirov 7

DINAMIK: Pašajlić 4, Glas 14, Akaj 9, Đ. Đorđević 2, Vulikić 9, Beslać, Stojičić 3, Tomašević 3, Glišić 17, Ostojić 4, Paunović 8, Smiljanić 3