KRK 2020: Borbeni Borac, Partizan poslednji polufinalista (VIDEO)

Da su zasluženo na tronu Košarkaške lige Srbije i ABA 2 lige, te da se ravnopravno mogu nositi sa najkvalitetnijim srpskim timovima košarkaši Borca pokazali su u poslednjem četvrtfinalnom duelu. Čačanski klub žestoko je namučio aktuelnog branioca trofeja “Žućkova levica” beogradski Partizan, koji je u derbiju četvrtfinala slavio sa 87:79.

Do plasmana među četiri najbolje ekipe crno-bele su predvodili Zagorac sa 16, Janković sa 14 i Volden sa 13 poena, a najbolji pojedinci u redovima čačanskog kluba bili su Đoković i Džouns sa po 18 poena.

Nisu baš najbolje košarkaši Partizana otvorili utakmicu, te su Čačani najviše zahvaljujući bekovskom tandemu Džouns – Đoković tokom većeg dela prve četvrtine imali rezultatski suficit, koji je u 7. minutu iznosio +6 (17:11).

No, “razmrdali” su se u finišu uvodnog kvartala crno-beli i preko Pejdža, Zagorca i Jankovića okrenuli rezultat i ovaj period igre rešili u svoju korist (20:18), a vredno pomena je dobro izdanje Birčevića u ovoj fazi meča, koji je ubacio 7 poena, ali je povredio zglob, pa se više nije vraćao u igru.

Kao i u ranije odigranim četvrtfinalnim duelima, primetno je da ekipe iz Košarkaške lige Srbije na visokim pozicijama imaju manjak mišića i centimetara, a to je bilo očigledno i u ovom meču, te su košarkaši Partizana lako rešavali situacije ispod koša Borca i poentirali.

Trener Partizana Trinkijeri je na poziciji krilnog centra i centra upario Jankovića i Mozlija – prvi je za nepunih 7 minuta na parketu ubacio 12 poena, a drugi bio maestralan u odbrani, pa je Partizan u 14. minutu imao +11 (32:21).

Mučili su se u drugom periodu izabranici Marka Marinovića sa realizacijom, selekcija šuta je bila jako upitna, a jedino je Džouns koliko toliko uspevao da namuči odbranu Partizana.

Marinovićev kolega na suprotnoj strani stalnim izmenama je održavao visok nivo energije na terenu, a da košarkaši aktuelnog prvaka nisu preterano “filozofirali” u napadu prednost na poluvremnu mogla je biti ubedljivija od 13 poena (46:33).

Treća deonica bila je izrazito neefikasno. Borac je zaigrao znatno bolje u odbrani, Partizan je upao u “žute minute” u napadu, šut ih uopšte nije služio i tri i po minuta su bili bez poena.

Sa druge strane, Džouns je i u drugom delu nastavio da pogađa, Čarapić je dobro igrao i u napadu i u odbrani, pa je poenima Kočovića u poslednjim sekundama treće deonice aktuelni lider Košarkaške lige Srbije u poslednjih 10 minuta ušao sa aktivnim rezultatom (55:59).

Otpor Čačana lideru ABA lige nije jenjavao ni na startu poslednjeg perioda. Manjak ideja u napadu Partizana nadomestio je Zagorca individualnim rešenjima, ali su košarkaši Borca smirenom i koncentrisanom igrom u napadu, te pogocima za 3 poena održavali rezultat u egalu. Na 6 minuta do kraja crno-beli su vodili 68:66.

Konačno su branioci trofeja došli do nekog napadačkog ritma, ali je šut bio saveznik Čačana, koji nisu promašivali van linije 6.75 metara, pa crno-beli nikako nisu uspevali da prelome meč.

Iako nije briljirao tokom većeg dela meča, Rašonu Tomasu u finišu meča bila je mirna ruka, koji je, uz Zagorca, držao Partizan na pristojnom odstojanju, pa su košarkaši iz Humske izbegli dramu u finišu i slavili sa 87:79, a sa punim pravom se može reći da je ovaj duel opravdao epitet derbija četvrtfinala.

Nakon ovog meča poznati su i parovi polufinala. Partizan će u subotu od 21 sat igrati protiv FMP-a, dok će od 17 sati prvi polufinalni duel odigrati Crvena zvezda i Mega Bemax.

PARTIZAN – BORAC 87:79 (20:18, 26:15, 13:22, 28:24)

PARTIZAN: Volden 13, Jaramaz 10, MekAdu 8, Birčević 7, Tomas 9, Zagorac 16, Pejdž 6, Stefanović, Veličković, Trifunović, Janković 14, Mozli 4

BORAC: Đoković 18, Majstorović 2, Džouns 18, Nerandžić 11, Čarapić 9, S. Popović 2, Alikadić, M. Popović, Bumbić, Miletić 4, Gavrilović 13, Kočović 2