U uzbudljivom gradskom derbiju Kalča bolji od Vinter sporta (VIDEO)

Futsaleri Kalče  u 15.kolu prve futsal lige, u gradskom derbiju, savladali su nakon velikog preokreta  ekipu Vinter sporta sa 5-4.

U prvih 15 minuta ekipa Vinter sporta bila je znatno bolji rival i uz dva gola kapitena Marka Cenića (8) i po jedan Ljubiše Stankovića (5) i Predraga Jovanovića(23) povela  sa 4-1. Jedini gol za Kalču u tom periodu igre postigao je kapiten Danilo Kostić(11).

U samom finišu prvog dela, mlada i poletna ekipa Kalče uspela je da uhvati priključak. Najpre je Milan Maksimović(13) nakon sjajnog kontranapada postigao svoj prvi gol, da bi Aleksandar Pavlović (10), minut pre kraja prvog poluvremena potpuno u igru vratio svoj tim – smanjio je rezultat na 4-3.

Ovaj gol kao da je bio signal, da osim na terenu čarke počnu i na tribinama.Usijala se atmosfera u hali „Čair“ koja je bila prilično popunjena, čime je samo potvrđeno da je gradski derbi u futsalu, za vikend, bio sportski događaj broj 1 u Nišu…

U drugom poluvremenu inicijativu preuzima ekipa Kalče, ali se iskusnija ekipa Vintersporta znalački branila sve do 51.minuta.

Tada na scenu stupa Milan Maksimović koji u kratkom razmaku  uspešno izvodi dva kaznena udarca sa 10 metara, postiže het trik, a svoj tom dovodi do potpunog preokreta. 5-4 za Kalču.

Vintersport se ne predaje i 6 minuta pre kraja formalni domaćin stiže do penala. Očigledan faul u šestercu sudija Radojčić iz Inđije, na koga je bilo povika i sa jedne i sa druge strane,  karakteriše kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Dvostruki strelac Cenić uzima loptu, ali ne uspeva da postigne het trik, jer je golman gradskog rivala bio uspešniji.

Dva minuta pre kraja, trener Vintersporta Miloš Todorović izvlači i golmana iz igre i pokušava sa pet igrača u fazi napada, ali ni to ne daje rezultata.

Na kraju, u gradskom derbiju, nakon zaostatka od tri gola, ipak  slavi ekipa Kalče sa 5-4.

Trener Kalče Vladan Cvetanović bio je zadovoljan pobedom nad velikim rivalom.

Predstavnici  Vintersporta nezadovoljni suđenjem nisu želeli da daju izjave.

Nakon 15-og kola i dobrih prolećnih rezultata, ekipa Kalče   mrdnula je sa dna tabele i nalazi se na 10-om mestu, dok je Vintersport nadomak plej ofa i deli 4-o i 5-o mesto sa ekipom Novog Pazara sa kojim se i sastaje u narednom kolu 8.marta.

Kalča se u hali Čair, za dan žena, sastaje sa Ivanjicom.