Sjajan vikend za niške loptaške sportove, važne pobede fudbalera Radničkog, fudbalerki Mašinca, rukometašica Naise, rukometaša Železničara, košarkašica Studenta, košarkaša Konstantina i futsalera Wintersporta, dok su neuspešni jedino bili odbojkaši Niša.

Fudbalski klub Radnički savladao je u 23. kolu Superlige Srbije ekipu Napretka rezultatom 4:2 (2:1).
Na prvi pogodak čekalo se dvadeset minuta, a onda je igrač Radničkog Šestjuk na asistenciju Arijibija savladao golmana domaćih. Samo dva minuta bila su potrebna niškom timu da dođe do novog gola. Arijibi je izveo udarac iz ugla, a najbolji u skoku bio je Pavlović koji duplira prednost. Vođstvo gostiju smanjio je Vulić koji je u 32. minutu savladao Stanivukovića.
Izabranici Takisa Lemonisa su i u nastavku igrali dobro, a to su materijalizovali u 70. minutu kada je Arjibi nakon dve asistencije postigao i pogodak iz kaznenog udarca. U 83. minutu, Mijailović je oboren u šesnaestercu domaćih, pa dobio žuti karton. Ipak, posle intervencije iz VAR sobe, sudija je poništio žuti karton i dosudio kazneni udarac za Nišlije. Precizan sa bele tačke bio je Mustafa. Domaći su do novog pogotka došli u 88. minutu, a strelac je bio Majdevac. Postigle su Nišlije i peti pogodak, ali je Abas ipak bio u nedozvoljenoj poziciji te je meč završen sa 4:2.
U narednom kolu Radnički će na Čairu dočekati ekipu IMT-a. Ta utakmica biće odigrana u nedelju 22. februara u 13 sati.

Mašinac u četvrtfinalu Kupa. Savladan Partizan rezultatom 3:1 u neobičnom meču zbog povrede i zamene glavnog sudije.
Fudbalerke Mašinca na sjajan način otvorile su sezonu. U Kup utakmici na stadionu na Deljskom Visu savladale su ekipu Partizan-Sloge rezultatom 3:1(2:0). Povele su zelene već u 12. minutu golom Jovane Ilić. Nakon nekoliko neskorišćenih prilika gošći, Mašinac krajem prvog preko Milijane Pavlović duplira prednost.
Nakon toga desila se krajnje neobična scena na stadionu Mašinca. Glavni sudija Marina Živković doživela je težu povredu noge, nije bila u stanju da nastavi da sudi i izneta je sa terena na nosilima. Kako na ovom meču nije bilo četvrtog sudije, poseglo se za krajnje neobičnim rešenjem. Igrom slučaja u publici je bila i Mima Stanković licencirani sudija za ženske Supe lige, pa je ona nakon kraće pauze, preuzela vođenje meča.
U drugom delu Partizan je bacio sve karte u želji da napravi preokret, ali to je vešto iskoristila Milijana Pavlović svojim drugim pogotkom u 84. posle jednog kontranapada. Utešni gol za gošće postigla je Nišlijka, bivša igračica Radničkog i Mašinca, Jana Stevanović direktnim udarcem iz kornera.
Pored odličnog rezultata i pobede navijače niške ekipe posebno raduje potpuno nova igra i energija kojom su odisale zelene, što raduje i daje nadu četi Suzane Stanojević da će nastavku prvenstva uspeti da obezbede opstanak u Superligi
Naisa prebolela ispadanje u Kupu, savladana ekipa Bekamenta
Nakon ispadanja u Kupu posle velike borbe sa šampionsko ekipom Crvene Zvezde, pre samo dva dana u Hali Čair, rukometašice su na istom mestu dočekale Bekament. Falilo je energije i borbenosti Nišlijkama u ovom meču, pa su se neplanirano mučile brotiv ekipe Bekamenta, ali su ipak uspele da zabeleže još jednu važnu pobedu rezultatom 33:29(18:16). Tim Bobana Živkovića predvodile su Jana Milošević, Jelena Stojanović i Ana Kojić sa po 6 pogodaka. U narednom kolu u derbiju čitavog prvenstva Naisa će u Beogradu gostovati Crvenoj Zvezdi. Dve do sada neporažene ekipe, koje su na deobi liderske pozicije, odmeriće snage po drugi put u roku od 10 dana u meču koji će verovatno odrediti plasman na vruhu pred početak plej ofa.

Železničar u uzbudljivom meču bolji od Smedereva
U 12. kolu Super B lige istog-zapad grupi rukometaši niškog Železničar Jug savladali su ekipu Smedereva rezultatom 27:26(13:13). Poput Naise i rukometaši Železničara pre nekoliko dana imali su težak meč u Kupu protiv Vojvodine, pa im je u meču protiv Smedereva pomalo i nedostajalo energije. Ipak i oni su posle dosta muke uspeli da slave i sa novim bodovima da se popnu do drugog mesta na tabeli. Nažalost nerealno je očekivati da se uključe u borbu za prvo mesto, koje jedino vodi u najviši rang, jer je prvoplasirana Loznica već dosta odmakla.

Student rutinski sa Radničkim, sledi derbi sa Partizanom u Beogradu

Košarkašice Studenta lako su u 17. kolu Prve ženske lige savladale ekipu Radničkog iz Beograda rezultatom 93:78. U hali OŠ Dušan Radović četa trenera Aleksandra Jovanovića odigrala je jednu vrlo dobru utakmicu. Nišlijke su konstanto bile u vođstvu, kontrolišući i gru i rezultat, bez većih padova u igri. U sastavu u kome su zbog povreda izostale Kiara Smit i Katarina Ilić zbog povreda, najviše se istakla Brigs sa 25 poena, 14 skokova, 5 asistencija i ukupnim indeksom uspešnosti 42 i to sve za nepuna 24 minuta. Efikasne su još bile Nedeljkov sa 23, Ćulibrk sa 14 i Vučković sa 13 poena. Pred naredni, možda i odlučujući meč u pogledu rasporeda ekipa pred plej of, sa ekipom Partizana, raduje povratak u šutersku formu Tamare Rajić, ali brinu povrede Smit, Ilić i Brigs. Meč u Beogradu zakazan je za petak od 19h.

Košarkaši Konstantina deklasirali Proleter i vratili se u pobednički ritam
U 21. kolu Druge muške lige Srbije košarkaši Konstantina bili su ubedljivi kao domaćini u hali OŠ Dušan Radović savladavši ekipu Proletera iz Zrenjanina rezultatom 112:74. Od samog starta Nišlije su nametnule visok ritam pa se pitanje pobednika nijednog trenutka nije dovodilo u pitanje. Trener Konstantina Aleksandar Petrović iskoristio je priliku da ukaže šansu i razigra sve igrače iz rostera, pa je čak 6 igrača imalo dvocifren broj poena. Najefikasniji su bili Bojić sa 22 i Spasojević sa 20 poena.

Konstantin je nakon 9 došao u situaciju da se bori za ulazak u viši rang, međutim sa dva neplanirana poraza u prethodna dva kola napravljen je korak unazad. Do kraja ima još dosta da se igra i ohrabruje dobra igra Konstantina protiv Proletera, ali im je najveći problem što više ne zavise samo od svojih rezultata već moraju da čekaju kikseve konkurenata, KK Pirota i KK Niša. Jedan takav su dočekali već u ovom kolu jer je Pirot pretrpeo poraz na gostovanju od Beka rezultatom 85:80, a ekipa Niša svoj meč igra u utorak u Beogradu sa IBC-om.
Wintersport trijumfovao na gostovanju Liceju
Futsaleri Niškog Wintersporta su u 13. kolu Prve lige savladali “fenjeraša”, ekipu Liceja rezultatom 4:1(2:0). Pribojavali su se u niškom klubu da će gust raspored i teško putovane na Kup utakmicu u Ivanjicu, možda uticati i na igru na ovom meču, ali to se nije osetilo. Koncentrisano su igrači Wintera pristupili utakmici, stekli prednost golovima Stefana Krstića u prvom poluvremenu od 2:0. Znalački su tu prednost čuvali do samog kraja, a onda u poslednjem minutu meča još tri pogotka, prvo je Licej, prko Pešića, uspeo da smanji na 2:1, ali su rizičnu igru domaćih odmah kaznili Krstić sa svojim trećim pogotkom, a na samom kraju i golman Nišlija Đuro Rodić za konačnih Licej – Wintersport 1:4.
Wintersport je i dalje u “mrtvoj” trci za drugu poziciju pred plej of sa ekipom Smedereva, a u narednog vikenda u hali OŠ Miroslav Antić dočekuju ekipu Vranja.
Odbojkaši nastavili niz poraza
Četvrti put u nizu poraženi su niški odbojkaši u Superligi Srbije, ovaj put na gostovanju Radničkom u Kragujevcu. Rezultat je bio 3:0 za domaćine. Niš se nalazi na pretposlednjoj poziciji na tabeli sa samo 8 osvojenih bodovaa u narednom kolu dočekuju ekipu Partizana, koja je se takođe nalazi u jako lošoj formi, pa će to biti prilika za nišku ekipu da najzad dođe do bodova.




