Remijem sa Lučancima, fudbaleri Radničkog zatvorili istorijsku sezonu (VIDEO)

Fudbaleri Radničkog okončali su jednu od najuspešnijih sezona u dugoj istoriji remijem sa ekipom Mladosti iz Lučana, 2-2. Na taj način, Čair je ostao neosvojiva tvrđava u prethodnih godinu dana. Do pobede u Nišu nisu stigli ni jači klubovi od Lučanaca – ni Zvezda, ni Partizan, ni Makabi…

A utakmicu sa Lučancima Radnički je počeo u nešto izmenjenom sastavu, sa Petrom Popovićem i Nikolom Čumićem kao starterima, a oni su se na ukazanom poverenju Šafu Stručnog štaba, kako se kasnije ispostavilo –  odužili golovima.

Prvo poluvreme nije bilo previše zanimljivo. Beležimo  šansu Radničkog u 5. minutu kada je upravo Petrović dobro izeo slobodan udarac, ali je golman gostiju sačuvao svoju mrežu.

U sam smiraj prvog poluvremena Radnički dolazi u vođstvo. Igrao se 43. minut kada je Petar Petrović opalio po lopti i pomalo i iznenadio golmana gostiju – 1:0 za Radnički.

Kako su Nišlije okončale prvi deo susreta, tako su otvorile drugo poluvreme.

Igrao se 54.minut kada nakon jednog šuta Haskića, golman Mladosti odbija loptu, a Čumić je na pravom mestu za vođstvo od 2-0.

U tim trenucima činilo se da je Radnički završio posao, ali nisu tako mislili i gosti iz Lučana.

Samo minut kasnije golom Radivojevića gosti smanjuju na 2-1, da bi u 75.minutu Pavlović postavio konačan rezultat. Radnički – Mladost, 2-2.

Radnički je tako okončao izuzetno uspešnu sezonu, osvojio vicešampionsku titulu i oborio brojne klupske rekorde.

Na samoj utakmici sa Lučancima-bilo je puno simbolike. Omladinski reprezentativac Lazar Ranđelović, oprostio se od Čaira jer karijeru nastavlja u Olimpijakosu, a sigurno je da će Čair napustiti još neki igrači koji su interesantni najvećim srpskim klubovima. Za neke igrače postoji inteeresovanje i iz inostranstva, a isto važi i za trenera Nenada Lalatovića. Na potezu je Uprava Radničkog jer će vrlo brzo doći kvalifikacije za Ligu Evrope, a sam čelni čovek Ivica Tončev najavio je da bi Radnički uz malo sreće mogao da dočeka i evropsko proleće…