Remi Železničara na startu Superlige

Rukometaši Železničara i Obilića remizirali su u prvom kolu Superlige. Duel u hali Banjica, završen je rezultatom 29:29 (12:13). Niški tim nije uspeo da povratak u elitni rang takmičenje obeleži pobedom  u gostima.

Izabranici Josifa Petkovića su dobro ušli u meč i na poluvrenu imali gol prednosti. Ipak koncentracija je popustila u finišu, imali su igrači Želje u 28. minutu + 2 (29:27), ali nisu uspeli da sačuvaju prednost.

Domaći su u završnici postigli dva gola i uzeli bod.

Najefikasniji u redovima Obilića bio je Stefan Ćirić sa osam pogodaka. U redovima niškog superligaša istakli su se Nikola Milošević sa sedam i Vladimir Jevtić sa šest. Pet golova dodao je Đorđe Spasić, a jedan manje Milan Đukić.

U drugom kolu Železničar će, narednog vikenda, dočekati ekipu Jugovića iz Kaća.

Obilić – Železničar 1949 29:29 (12:13)