Radnički remizirao sa Makabijem

Fudbaleri Radničkog, koji se nalaze se u Banskom na dvonedeljnim pripremama, imali su odličnu proveru u četvrtoj pripremoj utakmci. Oni su remizrali sa izraelskim Makabijem Petah Tikva rezultatom 1:1

Umesto prvobitnog protivnika Slavije iz Sofije, niški tim je odmerio snage sa izraelskim Makabijem koji za dve nedelje igra kvalifikacije za Ligu Evrope protiv portugalske Brage.

Radnički je odigrao odličnu utakmicu protiv veoma dobrog protivnika. U prvom poluvremenu su nastupili igrači sa manjom minutažom kao i omladinci tima sa Čaira i u tom periodu je Makabi poveo, iako je Radnički bio sasvim ravnopravan rival.

U drugom delu igre igrala je prva postava Nišlija i u potpunosti nadigrala rivala. Brzo se došlo i do izjednačenja, a strelac je bio Pavle Ivelja. Zatim je Radnički imao i nekoliko izglednih prilika za pogodak i pobedu, koje nije iskoristio.

Sistem i rad novog šefa stručnog štaba Nišlija, Nikole Drinčića, polako daju rezultate što je pokazuje i igra na ovoj utakmici protiv tima koji je prošle sezone osvojio Kup Izraela.

Sledeću meč, ujedno i generalnu probu pred početak prvenstva Radnički će imati u petak protiv makedonske Akademije Pandev od 10h vremenu.

Stiglo i peto pojačanje u redove Radničkog

Ilija Jurukov, 24-godišnji vezista iz Bugarske, novo je pojačanje Radničkog. Jurukov se najbolje snalazi u defanzivnim ulogama u veznom redu, što je ekipi sa Čaira i najdeficitarnija pozicija u timu.

Jurkov je seniorsku karijeru gradio u Levskom iz Sofije i Ardi Kardžali, gde je proveo poslednje tri sezone i bio jedan od nosilaca igre i svakako jedan od najzapaženijih igrača tog tima, a bio je i član svih mlađih reprezentativnih selekcija Bugarske.

Podsećamo da su pre njega redove Nišlija pojačali prošlosezonski vezista Novog Pazara Jin Hong Jo, kao i Trivante Stjuart, doskorašnji napadač Javora. A Radnički je angažovao i golmana Dejana Stanivukovića i krilnog napadača Radivoja Bosića.