Radnički pobedom u Subotici prekinuo “crnu” seriju

Radnički je kao gost savladao ekipu subotičkog Spartaka u 27. kolu Super lige Srbije rezultatom 0:1. Pobednički pogodak za nišku ekipu postigao je Sava Petrov u 34. minutu utakmice.

U duelu koji je za oba današnja rivala bio od izuzetnog značaja, Radnički je pokazao znatno bolju i organizovaniju igru i sasvim zasluženo u Niš nosi vredna 3 boda. Meč na samom severu Srbije protekao u je u visokom ritmu, borbenoj igri i terenskoj inicijativi Radničkog. Nišlije su napadale i pretile golu Dubljanića, a jedini pogodak na meču viđen je u 34. minutu. Loptu je po desnoj strani nekoliko desetina metara nosio Jamkam, dodao ju je u pravom trenutku do Belakovića koji je iz protivničkog kaznenog prostora uposlio Petrova. Prvi udarac Save Petrova odbranio je golman domaćih Mišo Dubljanić, ali je lopta koju je odbio ponovo došla do Petrova koji je ovog puta zakucao u mrežu Spartaka. Ispostaviće se da je ovo konačan rezultat meča, jer Spartak nije uspevao da probije odlično postavljenu odbrambenu liniju Radničkog, a gosti su umeli da do kraja meča dobrom igrom u polju sačuvaju rezultat i prete Spartaku iz kontranapada.

Ovom pobedom Radnički je na tabeli pretekao današnjeg rivala i ekipu Javora i trenutno zauzima 11. poziciju. Sledi pauza u prvenstvu zbog reprezentativnih obaveza u utakmicama kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a onda i još tri preostala kola regularnog dela u ligi.

Dragan Šarac, kome je ovo debitantska pobeda na klupi Radničkog, nije krio zadovoljstvo nakon završetka utakmice:

-Čestitam mojim igračima na prikazanom karakteru i igri danas. Bili smo u situaciji da nam je pobeda imperativ i oni su na najbolji mogući način odgovorili izazovu. Borili su se kroz čitav meč i „ginuli“ su jedan za drugog na terenu. Idemo na pauzu da se što bolje pripremimo za preostale mečeve. Čestitam na fer i korektnoj igri i igračima Spartaka i želim im sve najbolje u nastavku šampionata.

Radnički će u narednom kolu na Čairu dočekati ekipu beogradskog Čukaričkog.