Radnički od gotovog napravio veresiju, pa na kraju ipak spasio sva tri boda (VIDEO)

Tek u 9. kolu Superlige Srbije Radnički je po prvi put ove sezone zaigrao na svom Čairu. Na novom travnatom tepihu Nišlije su ugostile ekipu Spartaka iz Subotice.

Ovosezonski debi na Čairu fudbaleri Radničkog otvorili su na sjajan način, jer su već nakon uvodnih desetak minuta vodili sa 2:0, oba gola za Nišlije postigao je, najzad probuđeni Trivante Stjuart. Prvi nakon jedanaesterca koji je upravo nad njim i skrivljen, a drugi udarcem glavom nakon kornera sa leve strane.

Do poluvremena se igralo mirno bez mnogo prilika za pogodak, da bi na startu drugog dela stručni štab Niškog tima, čini se prerano, krenuo da „zatvara“ utakmicu. Odmah na startu izvršene su tri izmene ne bi li se pojačala defanziva, a kazna stiže već u 57. minutu kada Babić koristi rupu u odbrani Nišlija i smanjuje na 2:1.

Tada trener Radničkog Nikola Drinčić čini još veću grešku, poseže za još dve izmene ne bi li promenio igru svog tima, ali i ulazi u rizik jer pola časa pre kraja ostavlja svoj tim bez prava na izmenu. Koliko je to opasno videlo se već nakon nekoliko minuta, jer se golman Manojlović posle jedne intervencije teže povredio, morao je da napusti igru, čak je i kolima hitne pomoći napustio stadion Čair. Radnički nije imao više pra.va na izmenu, tako da do kraja igra sa igračem manje, a na gol liniju staje napadač Radivoj Bosić. I u nastavku meča na Čairu prava drama.

Gosti koriste situaciju i pojačavaju napade, dok se Radnički grčevito brani. Kada je u 82. minutu Ubiparip uspeo da izjednači na 2:2, činilo se da su Nišlije ispustile pobedu i da će se do kraja meča boriti da sačuvaju i taj 1 bod.

Međutim pravo niotkuda u 86. minutu, nakon neuspele ofsajd zamke, Ivelja ostaje sam u srcu šesnaesterca Spartaka, vešto koristi situaciju i dovodi Radnički u ponovno vođstvo.

Do kraja utakmice, koja je zbog prekida produžena 10 minuta, Nišlije su se junački branile, čak je i prinudni golman Bosić u par navrata vešto intervenisao na opštu radost prisutnih navijača. Ipak, odbrana Radničkog je izdržala te Nišlije upisuju i 5. pobedu u ovoj sezoni i penju se na peto mesto superligaške tabele.

U narednom kolu Radnički će na megdan Vojvodini u Novi Sad.