Radnički do boda u neverovatnom meču u Novom Sadu

U utakmici 10.kola Superlige Srbije fudbaleri Radničkog su prvi put ove sezone remizirali. Meč sa Vojvodinom je posle neverovatnih obrta u drugom poluvremenu završen rezultatom 3:3.

Nakon nezanimljivih prvih 45. minuta odigranih po pljusku na stadionu Karađorđe usledilo je „ludo“ drugo poluvreme.

Prvo su domaći u 52. minutu došli u vođstvo preko Bamidelea, igrača koji je u redove Vojvodine upravo stigao iz Radničkog.

Samo pet minuta nakon toga Trivante Stjuart na asistenciju Bosića izjednačuje na 1:1, a već u u 61. minutu kompletni preokret, nakon neverovatno skrivljenog penala igrača Vojvodine. Golma Rosić je izveo prekid u svom šesnestercu dodajući loptu do Seida Koraća, a ovaj je uhvatio rukama nebi li je namestio da je ispuca, zanemarujući da je prekid već izveden. Kako se sve odvijalo u kaznenom prostoru sudiji Iliću nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na penal. Siguran izvođač je bio Vanja Ilić za potpuni preokret – 1:2.

Vojvodina je onda pojačala napade, stvara veliki broj prilika, a nakon gužve posle jednog kornera u 76. stižu i do jedanaesterca. Međutim mladi Stevanović na golu Nišlija brani penal Seriju. Kako se bližio kraj Novosađani su sve više otvarali pa je Radnički u par navrata propustio prilike i da osigura pobedu.

U 87. Vojvodina ipak stiže do izjednačenja strelac je bio rezervista Veličković.

I kad su svi mislili da će se meč okončati podelom plena, još jedan bivši igrač Nišlija trese mrežu Radničkog. Igrao se 91. minut kada Crnomarković nakon kornera dovodi ponovo Vojvodinu u vođstvo.

A da budu u pravu oni što su pomislili da će se meč okončati bez pobednika pobrinuo se kapiten gostiju Bazile Jamkam koji takođe glavom nakon kornera u petom (poslednjem) minutu nadoknade savladao Rosića (još jednog bivšeg igrača Radničkog) i postavlja konačnih 3:3.

Na kraju i jedan i drugi tim imaju za čime da žale, ali čini se da su i jedni i drugi, ai svi gledaoci zadovoljni nakon jednog ovakvog meča.