Pobeda za oproštaj Cakija i odlazak Čumića! (VIDEO)

U Nišu je na zatvaranju prvenstvene sezone viđen lep i dopadljiv fudbal. Radnički je slavio protiv ekipe TSC-a sa   3-1 (2-1), a sam meč izuzetno je dobro propraćen od niške publike, jer je utakmica najavljena kao oproštajna za kapitena Radničkog Saše Cakija Stojanovića.

No krenimo redom.

U ranoj fazi meča ekipa TSC-a je ostala sa igračem manje u polju, jer je već u 9.minutu  igrač gostiju Srđan Grabež dobio drugi žuti karton i morao je da napusti igru.

Igrača više su Nišlije znale da iskoriste, a brojčanu prednost kapitalizovale su već u 14.minutu, kada je nakon centaršuta Letića, najbolji igrač Radničkog Čumić doveo svoj tim u vođstvo.

Prednost je duplirana već nekoliko minuta kasnije. Igrao se 18.minut, a Čumić je ovoga puta bio asistent, a svoj prvi gol na utakmici postiže Stefan Mihajlović.

Sredinom drugog dela gosti se vraćaju u igru. Zec centrira, a Tomanović šutira iz prve i smanjuje na 2-1.

Mogao je u tom periodu igre da se u strelce upiše i kapiten Radničkog,  Caki Stojanović, ali je nakon slobodnog udarca lopta prohujala iznad prečke.

Mural Meraklija posvećen nedavno preminulim navijačima Saletu Jataku i Yapi
Mural Meraklija – “Sale Jatak i Yapa”

Ono što nije uspeo Saša Stojanović, za nogom je pošlo Stefanu Mihajloviću. U  smiraju prvog dela Radnički uspeva da poveća prednost. Svoj drugi pogodak na utakmici, a 15-i ove sezone  postiže Stefan Mihajlović na novu asistenciju Čumića.

I u 48.minutu je akciju započeo Čumić, odlično centrirao, lopta je odložena do Cakija Stojanovića, ali kapiten nije imao sreće da se golom oprosti od niške publike.

U 62.minutu ovacije na stadionu Čair, ali ne zbog novog gola niškog tima. Karijeru je upravo u tom trenutku okončao legendarni niški fudbaler Saša Caki Stojanović, koji je karijeru gradio u Radničkom, Crvenoj Zvezdi, ali i inostranstvu.

Kapitensku traku je tada preuzeo Nikola Čumić,  novi igrač Olimpijakosa.

Nove ovacije u 84.minutu kada je iz igre izašao upravo  Nikola Čumić, ubedljivo najbolji igrač Radničkog ove sezone, koji je po svemu sudeći odigrao poslednje minute za tim sa Čaira.

Kapitensku traku tada je preuzeo Nišlija Nikola stevanović i uspešno vodio svoj tim do pobede na kraju meča.

Radnički je tako sezonu okončao na 5.mestu.

Plan je bio izlazak u Evropu, ali se u „skraćenoj“ Superligi, bez plej ofa, nije moglo više.