Piroćanci prekinuli neverovatni niz Morave (VIDEO)

U derbiju 11. kolu Srpskoj ligi istok u Pirotu u kvaltetnom i uzbudljivom meču Radnički je pobedio do sada neporaženu ekipu Morave iz Ćuprije, rezultatom 2:0(0:0).

Pirotski beli na najbolji način otvorili su meč. U 12. minutu iz slobodnog udarca Filip Petrović doveo je Radnički u vođstvo.

U nastavku meča obe ekipe propustile su nekoliko odličnih prilika za gola, da bi sve dileme oko pobednika u 90. minutu prelepim pogotkom otklonio iskusni Željko Dimitrov.

Na taj način su Piroćanci prekinuli neverovatni niz bez poraza ekipe iz Ćuprije koji bezmalo iznosi 500 dana. Naime, Morava u tekućem, kao i u prethodnom prvenstvu nije pretrpela ni jedan poraz. Pre ovog meča ekipa iz Ćuprije je poražen u prvoj polovini 2023. godine što je niz za svako poštovanje.

Ovim pobedom Radnički se probio na 3. mesto srpskoligaške tabele odmah iza ekipe Morave, koja ostaje na drugoj poziciji iza vodećeg Dinama iz Vranja.