Niški stonoteniseri sa invaliditetom beleže sjajne rezultate (VIDEO)

Naši stonoteniseri sa invaliditetom su, više nego uspešno, priveli kraju prvu etapu takmičarske sezone. Na međunarodnom turniru u Varni, održanom od 31. maja do 2. juna, reprezentacija Srbije, u kojoj su nastupila i četvorica stonotenisera iz Niša, osvojila je, što pojedinačno što u ekipnoj konkurenciji, čak 8 medalja – 3 zlatne, 3 srebrne i 2 bronzane.

Bojan Jovanović je osvojio srebro u singlu, u klasi T10, dok je u ekipnom nastupu sa Dariom Stošićem, osvojeno zlato.

Sa fenomenalnim utiscima i dragocenim iskustvom iz Varne se vratio i Milan Antić koji je, u klasi T6, u paru sa Draganom Baćanovićem iz Šapca, osvojio bronzanu medalju.

Osim Bojana Jovanovića i Milana Antića, protiv takmičara iz Bugarske, Makedonije, Crne Gore, Rumunije i Australije, u reprezentativnom dresu Srbije, borili su se Nikola Jovanović i Dario Stošić iz Stonoteniskog kluba OSI Nais, a važan deo tima bio je i Vladan Živković koji je u Bugarskoj debitovao u ulozi trenera srpske reprezentacije.

Niški stonoteniseri vratili su se iz Bugarske ponosni, puni samopouzdanja i puni elana za nove podvige. Oni pred važna takmičenja imaju svakodnevne naporne treninge, ali kako su nam otkrili, rad i sportska disciplina nisu jedine karike uspeha.

U isto vreme, deo ekipe koji nije išao u Varnu, na bodovnom turniru u Smederevu osvojio je tri bronzane medalje, a njih su za STK OSI Naisizborili Bojan Stamenković, Milorad Jovanović i Miloš Tasić. Prethodno su, na ekipnom državnom prvenstvu u Beogradu, Bojan Jovanović, Miloš Tasić i Dario Stošić takođe osvojili treće mesto. Sledi zaslužena kratka pauza, a odmah zatim pripreme za popularni Trofej Nais i turnir u Crnoj Gori.