Mladi ubedljivi protiv Estonije, sledi Rusija (VIDEO)

Mlada reprezentacija Srbije sa čak  6:0 savladala je na Čairu selekciju Estonije u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Izabranici trenera Ilije Stolice od samog starta zaigrali su izuzetno angažovano. Takva igra donela je vođstvo u 11.minutu kada je jednu grešku rivala znalački   iskoristio Nišlija  Luka Ilić i rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio desni donji ugao gola Estonije.

Već u 19.minutu bilo je 2-0, a po prvi put u strelce se upisao centarfor “orlića” Dejan Joveljić. Napadač Ajntrahta našao se na pravom mestu i nije mu bilo teško da zatrese mrežu protivnika.

Do kraja poluvremena Srbija je stigla i do trećeg gola, a ovoga puta u glavnoj ulozi našao se drugi Nišlija mlađi od brate Ilić- Ivan, koji se nakon kornera upisao u strelce. 3-0 za Srbiju.

Kvalitetnija ekipa Srbije nastavila je da napada i u drugom delu, a  selektor Ilija Stolica bio je u prilici da odmori neke bitne igrače.

Joveljić je u 51. minutu povisio na 4-0, da bi het trikom, samo 10 minuta kasnije najavio katastrofu estonaca. Mseto u timu je nakon toga ustupio Tediću, koji je nastavio gde je Joveljić stao I u 87.minutu postavio konačan rezultat, 6-0 za selekciju Srbije.

Nišlije su na delu mogle da vide dobru igru izabranog tima Srbije u kojem nastupa i veliki broj internacionalaca, ali i braću Ilić koji su se na Čairu osećali kao kod kuće. U timu nije bilo igrača Radničkog iz Niša Nikole Čumića, kome je preminuo brat, pa su igrači nastupili sa crnim florom.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje  se  2021. godine održava u Sloveniji i Mađarskoj, nastavljaju se već u utorak 19. novembra kada na Čairu od 19 sati gostuje trenutno vodeća u grupi, selekcija Rusije.