Mlade fudbalerke Mašinca pobedom startovale u Prvoj ligi (VIDEO)

Da neće biti lako Mašincu da se iz Prve lige vrati u Superligu pokazala je i utakmica prvog kola protiv Lavica-Dubočice iz Leskovca, ali je pokazala i da će se mladi tim iz Niša boriti i izgarati na terenu da nadoknadi nedostatak iskustva i snage i stigne do željenog cilja.

U ne toliko kvalitetnom, ali u uzbudljivom i borbenom meču domaće su u finišu meča stigle do veoma bitne pobede rezultatom 2:0(0:0)

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, a najbolju priliku propustila je kapitenka domaćih Milena Brajović u 25. minutu kada je iz izgledne situacije pogodila stativu.

U drugom delu gošće su dodale gas i u nekoliko navrata samo su sreća i odlična veteranka na golu Mašinca, Jelena Petrović, spasile domaći tim.

Međutim, hrabra i izuzetno motivisana ekipa koju je sa klupe predvodi Suzana Stanojević, uspela je da odoli svim napadima i da se u finišu izdigne i stigne do trijumfa. Prvo je nakon centaršuta mlade šesnaestogodišnje Staše Nikolić loše reagovala igračica gostujuće ekipe Selena Filipović, pa je loptu zakucala u sopstvenu mrežu. Igrao se 81. minut – 1:0 za Mašinac.

Otvorile su se onda fudbalerke Lavice-Dubočica i krenule na sve ili ništa, što je Nišlijkama napravilo dosta prostora u napadu. U 89. minutu mlada, takođe šesnaestogodišnja, Jasna Živković vešto je iskoristila grešku iskusne Milice Stevanović i postavila konačnih 2:0 za Mašinac i veliko slavlje “zelenih”.

I šef struke Suzana Stanojević bila je zadovoljna nakon meča istakavši važnost pobede, ne samo rezultatski, već i kao podstrek mladoj ekipi iz Niša.

U narednom kolu fudbalerke Mašinca gostovaće ekipi Borca u Čačku.