Masovni nastup atletičara Radničkog proteklog vikenda

Proteklog vikenda 60 takmičara Atletskog kluba Radnički 2016, nastupilo je na tri različita takmičenja sa kojih su u Niš doneli 17 medalja.

Oni najbolji nastupili su na finalu Kupa Srbije za mlađe juniore u Kraljevu. Hana Ristović bila je odlična osvojivši dve zlatne medalje. Prva je bila u trci na 800m, kao i na 400m, gde je popravila lični rekord na 58,44 sekunde. Odličan je bio i Gavrilo Antić koji je u bacanju koplja osvojio srebrno odličje.

Deo ekipe nastupio je na Memorijalu Ljubiša Gajić u Jagodini. Od Nišlija tu se najviše istakao Vasilije Puletić sa dva zlata – u skoku u dalj i u trci na 60m. Do zlata je stigao i Stefan Lekić u trci na 600m, dok je na tri puta kraćoj stazi(200m) bio drugi. U skoku u dalj kod devojčica srebro je osvojila Hristina Stojanović, a bronzu njena klupska drugarica Ana Petković. Kaja Miljković se okitila srebrom u trci na 40m.

Treća grupa takmičara AK Radnički 2016 uzela je učešže na Seoskoj olimpijadi u Aleksincu. Očekivano su bili najbolji u krosu na 1200 metara ekipno, dok su na istoj deonici pojedinačno do medalje stigle Lana Pajić (srebro) i Jovana Kitanović (bronza). Do srebra je stigla i Sofija Petrović u skoku u dalj iz mesta. Treba istaći da su se na istoj manifestaciji atletičari Radničkog istakli i u drugim sportskim disciplinama kao što su odbojka (srebro) i stoni tenis (bronza).

Glavni trener AK Radnički 2016, Vladimir Živković, ističe da je izuzetno zadovoljan nastupima članova kluba.

„Ovolika masovnost govori o sve većoj popularnosti „kraljice sportova“ u gradu na Nišavi, a dobri rezultati su potvrda kvalitetnog rada u našem klubu“- ističe Živković.