Loš start fudbalerki Radničkog (VIDEO)

Kao što je Gile u pesmi “preslab za kik boks, a prejak za rookenrol”, tako su i fudbalerke niškog Radničkog prejake za drugu ligu, ali nedorasle za borbu u Prvoj ligi.

Na startu ovogodišnjeg prvenstva ekipi Radničkog uručen je pehar za osvajanje prvog mesta u Drugoj ligi Srbije – jug u prethodnoj sezoni. To je niškim fudbalerkama omogućilo igranje u Prvoj ligi Srbije ove godine, ali na osnovu rezultata u prvom meču na “stadionu kraj pruge”, sledi im grčevita borba za opstanak.

U goste Radničkom došla je ekipa Borca iz Čačka. Na prvi pogled videlo se da su Čačanke dosta iskusnija ekipa od “vrtića” Brace Petrovića. Osim Danijele Bošković, u niškoj ekipi su sve mlade igračice, većina njih nema još ni 17 godina, tako da pored prikazane borbenosti, želje i neospornog talentam, ipak nisu mogle da izbegnu ubedljiv poraz na startu ligaškog takmičenja – bilo je 4:1 za gošće iz Čačka.

Nakon šansa koju je na početku meča propustila Verica Dimić činilo se da Radnički može i do iznenađenja, ali brzo su gošće sa dva pogotka uspele da ih primire. Prvo je z 8. minutu, nakon kornera sa leve strane, loptu u mrežu Radničkog skrenula Đuričić-Ćosović za 0:1.

Onda je u 31. minutu nakon teške povrede domaće štoperke Stefane Kocić, dok je Radnički još uvek bio sa igračem manje na terenu, Borac preko Anje Radošević povećao na 2:0.

A svu draž meča je u finišu prvog poluvremena pokvarila sudija Natalija Krstić. Ona je iz samo njoj znanih razloga svirala penal za gostujuću ekipu, koi je uspešno realizovala Lužanin za velikih 0:3. Sa ovom odlukom sudije nije mogao da se pomiri strateg domaćih Bratislav Petrović koji je nakon protesta dobio i crveni karton.

U nastavak fudbalerke Radničkog ulaze borbenije rešene da skupo prodaju svoju kožu, i ubrzo omalena Verica Dimić nakon odbitka smanjuje na 1:3.

Nastavile su domaće da napadaju još neko vreme, ali nakon četvrtog pogotka za Borac, koji je u 58. minutu postigla Blažić, fudbalerke Radničkog više nisu imale snage da se bore, pa su do kraj imale i sreće da izbegnu još ubedljiviji poraz.

Ako se po jutru dan poznaje biće ovo još jedna teška sezona za mladu ekipu Radničkog, ali ako nas je iskustvo nečemu naučilo to je da nikada ne treba otpisivati četu upornog i vrednog Bratislava Petrovića.